امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
رشد قیمت در بازار خودروهای وارداتی متوقف شد
3/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   193

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با اشاره به اوضاع بازار وارداتی ها گفت : طی هفته جاری اتفاق خاصی در بازار وارداتی رخ نداده و همچنان قیمت های چند روز گذشته بر بازار وارداتی ها حاکم است.

سعید موتمنی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : بیش از سه ماه از ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو می‌گذرد و در این شرایط بازار خودروهای وارداتی با رشد قیمت قابل توجهی روبه‌رو شده است به طوی که طولانی شدن ممنوعیت ثبت سفارش موجب شده برخی از شرکتهای رسمی واردکننده از آشفتگی بازار خودروهای خارجی استفاده و قیمت ها را بیش از حد افزایش دهند و یا در تحویل خودروهای پیش فروشی به مشتریان بد قولی نمایند .

وی با بیان اینکه کسی پاسخ گوی بازار آشفته وارداتی ها نیست ، تصریح کرد : رشد قیمت‌های نامعقول در بازار وارداتی ها به نحوی است که کمتر مشتری در بخش خودروهای وارداتی به بازار مراجعه می کند البته در این شرایط نمایشگاه داران برای سود بیشتر کمتر اقدام به فروش می کنند و مصرف کننده نیز هم تمایلی کمی برای خرید دارد.

وی در ادامه با اشاره به رشد 30 درصدی قیمت خودروهای وارداتی در 3 ماه گذشته ، گفت : در حال حاضر سراتو با رشد 17 میلیون تومانی با قیمت 155 میلیون تومان و توسان با رشد 26 میلیون تومانی با قیمت 207 میلیون تومان در بازار معامله می شود.

وی افزود : در این هفته النترا نیز با رشد 14 میلیون تومانی با قیمت 157 میلیون تومان، سوناتا با رشد 17 میلیون تومانی با قیمت 179 میلیون تومان و سورنتو نیز با رشد 35 میلیون تومانی با قیمت 292 میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

وی گفت : همچنین قیمت سانتافه محصول کرمان موتور 243 میلیون و مدل وارداتی آن 260 میلیون بوده ضمن اینکه تویوتا رافور نیز با رشد 30 میلیونی به 265 میلیون در بازار رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران تهران گفت : در این مدت ممنوعیت ثبت سفارش ، جریان رشد قیمت در بازار وارداتی ها را به حدی رسانده که دیگر خرید با قیمت‌های حبابی فعلی ، نامعقول و غیر منطقی است.

موتمنی همچنین به تاثیر شرایط فصلی بر بازار خودرو اشاره کرد و یاد اورشد : متاسفانه بازار فصلی و ورود به مهرماه نیر بر جریان بازار خودرو تاثیر گذشته و قفل محکمی بر روند معاملات در بازار زده است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید