امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم
3/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   536

انبوه برندهای مرحوم شده بازار ایران که در خلال یک تا دو دهه قبل با حضور در کشورمان خاطره خوبی را از خود به جای گذاشته‌اند کمک کرده تا در بخش پایین بازار اتومبیل‌های کارکرده گاها با مبلغی اندک بتوان برخی از بهترین خودروهای جهان مثل هوندا آکورد را خرید که همانند نسل فعلی از ارزش بالایی برای خرید برخوردار است و نیز کیفیت سواری مناسبی علیرغم گذشته بیش از دو دهه از تولیدش ارائه می‌کند.

به گزارش دنده 20، ساخته‌های هوندا، دوو، رنو، پژو، سیتروئن، مزدا، بنز، فولکس واگن، پروتون، کیا و میتسوبیشی از جمله بهترین محصولاتی هستند که گاه به صورت وارداتی و گاه به شکل تولیدی توانسته‌اند بازار خوبی را هم در بخش صفر کیلومترها در یک یا دو دهه قبل و هم حالا در بخش کارکرده‌ها رقم بزنند. تجربه خرید خودروهای کارکرده برندها مشهوری مثل میتسوبیشی، هیوندای، رنو و هوندا در ایران نشان می‌دهد این محصولات علیرغم سن بالا و ظاهر قدیمی، سواری لذتبخشی داشته و برخلاف بازه اتومبیل‌های صفر کیلومتر وطنی در بازه قیمتی 25 میلیون که تنها به دو سه مدل شبیه به هم خلاصه می‌شود، هم تنوع بالایی داشته، هم استانداردهای بالاتری را ارائه می‌کنند و در مقایسه با پراید یا تیبا، گنجایش بیشتر، هندلینگ بهتر و ایمنی بالاتری به خریداران ارزانی می‌دارند.

البته این گروه از خودرو که در ادامه شرح مبسوط آنها را می‌توانید بخوانید معایبی نیز دارند و خریدار برای نگهداری درست آنها لازم است چند فوت کوزه‌گری را بیاموز. اول اینکه خرید این اتومبیل‌ها نیازمند شناخت دقیق از بازار دسته دوم است و نباید به سادگی دست به خرید از هر نمایشگاه کرد چرا که خرید یک ماشین معیوب ژاپنی می‌تواند به تحمیل هزینه‌های سنگینی به خریدار بیانجامد. در عین حال آگاهی از عیوب فنی خودروها هنگام رانندگی که یک مهارت تجربی است می‌تواند هنگام آزمایش اولیه خودرو برای خرید به شما در تشخیص سالم یا معیوب بودن هر خودروی کارکرده کمک کند.

تویوتا کورولا 1990

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 8میلیون تومان

کارکرد : 300 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: درب های جلو رنگ شده

وضعیت فنی : موتور و گیربکس سرویس کامل

نوع و حجم موتور : 1500سی‌سی 4سیلندر 16سوپاپ

قدرت : 113 اسب بخار

مزیت مهم: در تلار مشاهیر صنعت خودرو بدون شک نام کورولا نگینی درخشان است که هرگز عظمت آن کاسته نمی‌شود. در خلال 11 نسل مختلف این خودرو توانسته در سرتاسر جهان بیش از 15 میلیون دستگاه فروش داشته باشد و مدل 90تا 95 میلادی آن بدون شک یکی از بهترین‌هاست

کیا ریو مدل 1388

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 10میلیون تومان

کارکرد : 250 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: کاپوترنگ

وضعیت فنی : موتور و گیربکس سالم

نوع و حجم موتور : 1500سی‌سی 4سیلندر 16سوپاپ

قدرت : 97اسب بخار

مزیت مهم: ریو از هر جهت محصولی مناسب برای خودرو اولی هاست که هم شبکه تامین قطعه مناسبی دارد و هم دوام بالایش کمک کرده تا کمتر به تعمیرگاه برود. در عین حال نرمی خودرو با شتابی مناسب عجیبن شده است که این به معنی لذت بالای رانندگی با ریو مدل 1386 است.

میتسوبیشی گالانت 1992

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 15 میلیون تومان

کارکرد : 250 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: دو درب رنگ

وضعیت فنی : موتور و گیربکس سالم

نوع و حجم موتور : 2000 سی‌سی 4سیلندر 8سوپاپ

قدرت : 109 اسب بخار

مزیت مهم: گالانت از جمله مدل‌های موفق میتسوبیشی در دهه پایانی قرن بیستم بود که علاوه هندلینگ مناسب و گنجایش بالای اتاق و جعبه عقب، از امکانات مدرنی مثل 4 شیشه برقی، فرمان هیدرولیک، گیربکس اتوماتیک، رینگ‌های اسپورت 14 اینچی، آنتن برقی و باله اسپورت روی صندوق عقب سود می‌برد و مثل یک ماشین امروزی ارزان آماده خدمت‌رسانی به خانواده است.

فولکس واگن گل مدل 1387

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 16 میلیون تومان

کارکرد : 150 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: عالی

وضعیت فنی : سالم و سرویس شده

نوع و حجم موتور : 1500 سی‌سی 4سیلندر 8سوپاپ

قدرت : 100 اسب بخار

مزیت مهم: استهلاک پایین این ماشین در کنار لذت رانندگی بالا و کیفیت ساخت خوب باعث شده تا گل در بین محصولات کارکرد بازار ایران یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها باشد. همچنین موتور و گیربکس گل به دلیل هماهنگی بالا هنگام رانندگی اصلا راننده را خسته یا کلافه نمی‌کنند.

هوندا آکورد مدل 1992

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 19 میلیون تومان

کارکرد : 170 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: چند لکه رنگ

وضعیت فنی : سالم

نوع و حجم موتور : 4سیلندر 2200سی‌سی 8سوپاپ

قدرت : 125 اسب بخار

مزیت مهم: این خودروی برجسته ساخت برند معتبر هوندا است و در طول 5 نسل اخیر خود از سال 1990 تا سال 2017 همواره در شمار پرفروش‌ترین خودروهای بازار آمریکا قرار دارد. آکورد مدل 1991 نیز جزو محصولاتی است که با داشتن موتوری قدرتمند، کیفیت ساخت بالا، ظاهر جذاب و البته سواری نرم و بی‌صدا می‌تواند بهتر از هر خودروی صفر کیلومتر وطنی به شما لذت رانندگی را بچشاند.

هیوندای ورنا مدل 1385

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 20 میلیون تومان

کارکرد : 200 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: یک درب رنگ شده

وضعیت فنی : کاملا سالم

نوع و حجم موتور : 4 سیلندر 1500 سی‌سی 12 سوپاپ

قدرت : 91 اسب بخار

مزیت مهم: همه کسانی که تجربه رانندگی با این خودرو را به صورت مستمر داشته‌اند به کیفیت بالای ساخت ورنا اذعان دارند. اساسا این ماشین خیلی کم خراب می‌شود و گرچه رانندگی بی روحی دارد ولی خب خیال شما را بابت هزینه‌های نگهداری یک اتومبیل کارکرده راحت می‌کند.

مزدا 323 مدل1382

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 22.5 میلیون تومان

کارکرد : 200 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: سالم

وضعیت فنی : تازه تعمیر و سرویس کامل

نوع و حجم موتور :4سیلندر 1600سی‌سی 16 سوپاپ

قدرت : 110 اسب بخار

مزیت مهم: مزدا ماشین ایمنی است و در تست‌های موسسات آمریکایی و اروپایی توانسته موفق ظاهر شود. در عین حال سریع‌ترین خودروی این گزارش است که به راحتی می‌تواند توان بالای خود را در اختیار شما قرار دهد. موتور این ژاپنی جسور یک شاهکار صنعتی است که هم کم‌مصرف وهم کم‌استهلاک است.

رنو تندر 90 مدل 1388

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 25 میلیون تومان

کارکرد : 180 هزا کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: یک لکه رنگ دارد

وضعیت فنی : سالم

نوع و حجم موتور :4سیلندر 1600سی‌سی 16سوپاپ

قدرت : 106 اسب بخار

مزیت مهم: ال90، تندر 90 یا داچیا لوگان از زمان ورود به بازار ایران تا هم‌اینک تیراژ سالانه‌اش به بیش از 60 هزار دستگاه می‌رسد نشان داده محصولی جان‌سخت، با دوام، کم مصرف و البته جادار است که گرچه ظاهر زیبایی ندارد اما به خوبی نیازهای یک خانواده 5نفره را می‌تواند پوشش دهد.

دوو سیلو مدل 1381

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت : 26میلیون تومان

کارکرد : 48هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: یک لکه رنگ دارد

وضعیت فنی : سالم

نوع و حجم موتور :4سیلندر 1500سی‌سی 16سوپاپ

قدرت : 80 اسب بخار

مزیت مهم: کرمان موتور همیشه خاطرات خوبی از تولیدات را در خاطره خریداران ایرانی به جای گذاشته و این خودروی کره‌ای خوش‌استایل هم یکی از بهترنی‌ها در این زمینه است. نمونه‌های پرکارکرد و شکسته‌تر این خودرو البته با قیمت 15 میلیون تومان هم قابل خریداری هستند اما پیدا کردن یک نمونه تمیز و سالم از سیلو نیازمند وقت بیشتر برای جستجو و البته پرداخت بالاتر است.

پروتون جن‌تو مدل 1387

جواهرات ارزان قیمت بازار دسته دوم

قیمت :30 میلیون تومان

کارکرد : 150 هزار کیلومتر

وضعیت سلامت بدنه: سالم

وضعیت فنی : سالم

نوع و حجم موتور :4سیلندر 1600سی‌سی 16 سوپاپ

قدرت : 110 اسب بخار

مزیت مهم: شاسی این خودروی مالزیایی ساخت لوتوس انگلستان است و موتور کامپاروی جن2 نیز با کمک بخش مهندسی لوتوس انگلستان ساخته شده تا شما در عین داشتن یک خودروی زیبا با طراحی اسپورت، از سطح بالای دینامیک جن2 در مانورهای مختلف حیرت‌زده شوید. البته نباید فراموش کرد هزینه نگهداری این اتومبیل نسبت به اسلافش در این گزارش بیشتر است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید