امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
قوانین فرمولاوان تغییر می کنند افزایش دور موتور و کاهش هزینه ساخت
4/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   192

آیا شما از آن دسته از طرفداران فرمولاوان هستید که در چند سال گذشته و با تغییرات عمده درباره موتور و صدای خروجی از آن پست های گوناگونی در شبکه های اجتماعی در اعتراض به صدای کمتر ارسال کرده اید؟

در حال حاضر این خبر خوش را به شما بدهیم که فدراسیون جهانی اتوموبیل رانی تصمیم به تغییر در این قوانین گرفته و باید منتظر تغییراتی جدید باشیم.

البته فعلا شادی هایتان را نگه دارید ، چون که تغییرات مربوط به فصل 2021 خواهد بود و با شرایط فعلی باید 3 فصل دیگر را نیز سر کرد.

به نظر می رسد که موتور حتی در تغییرات جدید، همان موتور V6 با حجم 1.6 لیتر باشد و تنها دور موتور افزایش 3000 دور بر دقیقه را تجربه خواهد کرد و از 15000 دور فعلی به 18000 دور بر دقیقه خواهد رسید و این شاید چندان تغییر خاصی در زمینه افزایش صدا به دنبال نداشته باشد، اما احتمالا می تواند به افزایش قدرت کلی پیشرانه و افزایش سرعت و هیجان در پیست های مسابقه منجر شود.

قوانین فرمولاوان تغییر می کنند افزایش دور موتور و کاهش هزینه ساخت

در سال 2021 یکی از تغییرات مهم ژنراتوری خواهد بود که انرژی حرارتی تلف شده از توربوشارژر ها را به صورت انرژی الکتریکی تبدیل می کند و این در کنار سیستم KERS که انرژی حرارتی ترمز ها را به انرژی الکتریکی تبدیل و ذخیره می کند، باعث می شود که راننده چند دوری اضافه تر انرژی کافی برای تزریق به چرخ ها را در حین سبقت گیری استفاده کند.

سایر تغییرات احتمالی را می توانید در ادامه بخوانید.

  • پارامتر های جدید طراحی داخلی موتور برای محدود کردن هزینه های توسعه
  • توربو تکی با محدودیت ابعاد و محدودیت های وزنی
  • ذخیره استاندارد انرژی و کنترل های الکترونیک
  • طراحی بیرونی با سطح جدیدی برای هماهنگی بهتر موتور ، شاسی و سیستم انتقال قدرت
  • مقررات جدید برای سوخت و میزان استفاده از آن

تصمیمات نهایی قرار است تا پایان این فصل به رسانه ها و عموم طرفداران اعلام شود، اما زودتر از فصل 2018 اطلاعات در اختیار تیم ها قرار نخواهد گرفت.

با این حال طبق اخبار منتشر شده، مدیر تیم فراری از تغییرات احتمالی رضایت چندانی ندارد و در صورت نرسیدن به خواسته هایش تهدید به خارج کردن تیم مطبوع خود از فرمول یک کرده است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید