امروز : جمعه, 02 فروردین 1398
کارستان کونیگ زگ رکورد جدید آگرا RS
3/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   206

پس از نابودی رکورد صفر-400-صفر کیلومتر در ساعت بوگاتی شیرون در حدود یک ماه پیش، کونیگ زگ ظاهراً رکورد دیگری را که در اختیار بوگاتی بوده شکسته است. گفته شده مدل آگرا RS که برای کم کردن روی بوگاتی در نظر گرفته شده راهی نوادا شده است. باور بر این است هایپرکار ساز خوش‌نام سوئدی مجوز ویژه‌ای از دپارتمان حمل‌ونقل نوادا برای بستن جاده به منظور رسیدن به سرعت‌های بالا کسب کرده است.
کارستان کونیگ زگ رکورد جدید آگرا RS
کونیگ زگ برای شکستن رکورد باید از سرعت 431 کیلومتر در ساعتی عبور می‌کرد که سال 2010 توسط بوگاتی ویرون سوپر اسپورت و در پیست تست فولکس‌واگن ثبت شده بود. شایان ذکر است نسخه جاده‌ای این خودرو که بعداً با نام ویرون سوپر اسپورت World Record Edition عرضه شد سقف سرعت محدود شده‌ای داشت و تنها به سرعت 415 کیلومتر در ساعت می‌رسید.
کارستان کونیگ زگ رکورد جدید آگرا RS
احتمالاً می‌دانید که کونیگ زگ تنها خودروسازی نیست که در تلاش بوده رکورد سال 2010 بوگاتی را بشکند. سلاح جدید هنسی یعنی ونوم F5 بنا به گفته‌ها می‌تواند به سرعت 484 کیلومتر در ساعت برسد. بوگاتی قول داده که رکورد خود را سال آینده با شیرون بهبود بخشد.
کارستان کونیگ زگ رکورد جدید آگرا RS
هایپرکار آگرا RS از پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری بای توربویی استفاده می‌کند که خروجی 1360 اسبی و گشتاور 1371 نیوتون متری دارد. این خودرو تنها وزن 1295 کیلوگرمی داشته و قادر است شتاب صفر-400-صفر کیلومتر در ساعت 36.44 ثانیه‌ای را ثبت کند. رکورد شیرون برای این آزمون 5.5 ثانیه بیشتر است.
کارستان کونیگ زگ رکورد جدید آگرا RS
به‌روزرسانی: رکورد آگرا RS به‌صورت رسمی ثبت شد. این خودرو هم‌اکنون سریع‌ترین خودروی جاده‌ای دنیا است و توانسته به سرعت متوسط 444.6 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو بنا به قانون گینس در دو جهت مخالف حرکت کرده است. پشت فرمان این خودرو، راننده کونیگ زگ یعنی نیکلاس لیلیجا قرار داشته است. Racelogic مسئول ثبت داده‌ها و تایید تمامی اعداد مهم بوده است.
منبع: پدال

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید