امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   364

لیست خواسته هایی که هر فرد دوست دارد قبل از سفر به دیار باقی به آن ها دست پیدا کرده و به انجام برساند، معمولاً شامل مواردی مانند جهانگردی و تجربه سقوط آزاد می شود. اما برای دوست داران خودرو، این لیست شامل رویای نشستن در پشت فرمان انواع خودروهای کلاسیک و سوپر اسپرت های افسانه ایست.

در این نوشتار، بر 5 سوپر اسپرتی که هر علاقه مند به خودرویی، باید در طول مدت زندگی خود رانندگی با آن ها را تجربه کند تمرکز خواهیم کرد.

رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید  رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید

قطعاً قرارگیری F1 در این لیست دور از انتظار نبود؛ چراکه این خودرو همچنان پس از گذشت 25 سال از عمرش، مانند روز اول شگفت انگیز است.

به دلیل توانایی در دستیابی به حداکثر سرعت 384 کیلومتر در ساعت، تا پیش از معرفی بوگاتی ویرون، F1 لقب سریعترین خودروی جهان را با خود یدک می کشید.

موتور 6.1 لیتری V12 ساخت کمپانی باواریایی، BMW، قدرتی معادل 618 اسب بخار را برای F1 به ارمغان می آورد. ممکن است F1 دیگر سریعترین خودروی دنیا نباشد، اما به کمک مواردی مانند گیربکس شش سرعته دستی، احساسی آنالوگ و خاص را ایجاد می کند که در هیچ خودروی دیگری دست یافتنی نیست. در سال های اخیر قیمت F1 به طرز چشم گیری در حال افزایش بوده است و این مسئله آن را از دسترس بسیاری افراد دور می کند.

رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید  رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید

همانندF1، فراری F40 نیز در هنگام معرفی در سال 1987 سریعترین خودروی بازار بود.

F40 اولین خودرویی بود که توانست به سرعتی بالاتر از 320 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. بسیاری، از فراری بخاطر استفاده از توربوشارژر در خودروهای جدیدش گله مندند؛ در حالی که F40، خودرویی که در نظر بسیاری بهترین فراری تولید شده تاکنون است در آن زمان از سیستم توربوشارژر استفاده می کرد.

قدرت 471 اسب بخاری این خودرو حاصل از پیشرانه 2.9 لیتری V8 تویین توربوی آن است. وزن بسیار پایین 1090 کیلوگرمی F40 از نکات دیگز حائز اهمیت است. فراری 1311 نمونه از این خودرو را تولید کرد، بنابراین شانس رانندگی با F40 همچنان برای دوستداران این خودرو وجود دارد.

رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید  رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید

همواره در این مورد که کدام خودرو سریعترین در دنیاست بحث و جدال وجود دارد، برای همین تصمیم گرفتیم این بخش را باز بگذاریم و خودروی خاصی برای آن در نظر نگیریم.

در ابتدای این لیست دو خودرو را معرفی کردیم که در زمان خود سریعترین بودند، اما اشتیاقمان برای نشستن در پشت فرمان آن ها به سریع بودنشان مربوط نیست. اکثر مردم خودروی متفاوتی برای تجربه رانندگی با یک هایپرکار در نظر دارند.

هم اکنون بهترین نمونه ها برای مثال زدن ویرون و شیرون هستند. بسیاری شاید کونیگ زگ یا هنسی ونوم GT را ترجیح دهند؛ اما راندن یکی از این دو خودروی دیوانه وار بوگاتی، پای ثابت همه کارهایی است که قبل از مرگ باید انجام داد.

رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید  رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید

اکثر افراد خوش شانسی که نشستن پشت فرمان کانتاش را تجربه کرده اند از آن به عنوان یک کابوس یاد می کنند.

دید بسیار کم، فضای داخلی کوچک و تنگ، فرمان و کلاچ سفت، همگی رانندگی با این خودرو را به مرحله بالاتری از دشواری می رسانند. کانتاش بین سال های 1974 تا 1990 روی خط تولید قرار داشت و در این بین تغییرات زیادی را تجربه کرد، به طوری که هر کس به مدل خاصی از آن علاقه دارد. مدل محبوب ما مدل LP500 متعلق به اواسط دهه 80 میلادی به همراه باله عقب بی فایده اما جذابش است.

رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید  رویایی ترین خودروهایی که قبل از مرگ باید برانید

امروزه کررا جی تی در خارج از دنیای خودرو هم معروف است. حتی قبل از حادثه غم انگیزی که برای پاول واکر رخ داد، این پورشه به رفتار موذیانه اش و دشواری در رانندگی با آن مشهور بود.

حتی استیگ، راننده معروف برنامه تاپ گیر، در کنترل کررا جی تی با مشکل مواجه شده بود. با این حال کررا جی تی یکی از خاص ترین سوپر اسپرت های دنیاست و موتور 5.7 لیتری V10 آن صدایی فوق العاده جذاب تولید می کند.

بر خلاف هایپر کارهای امروزی در این خودرو از گیربکس دستی بکار گرفته شده که استفاده از کلاچ سرامیکی آن بسیار دشوار بوده است اما افرادی که توانسته اند این خودرو را رام کنند، صدای بی نظیر آن را به عنوان پاداش دریافت کرده اند.

فهرست خودروهای مورد علاقه شما چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید