امروز : چهارشنبه, 29 خرداد 1398
رونمایی از گران ترین شاسی بلند تاریخ اشکودا
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   515

رونمایی از گران ترین شاسی بلند تاریخ اشکودا
شرکت خودروسازی اشکودا از ورود سه خودروی برقی جدید به بازار خبر داد و یکی از این مدل‌ها شاسی بلندی است که به گران ترین خودروی کلاس اس یو وی تاریخ این شرکت بدل خواهد شد.
به گزارش خودروکار، رقابت خودروسازان مطرح جهان در زمینه‌ی تولید خودروهای سبز اعم از هیبریدی و تمام برقی، روز به روز به اوج خود می رسد و شاهد معرفی مدل‌های برقی جدید از سوی خودروسازان هستیم. از این رو شرکت خودروسازی اشکودا نیز از اضافه شدن سه مدل جدید تمام برقی در کلاس های هاچ بک، شاسی بلند کوپه و اسپرت در سال 2020 میلادی به خانواده خودروهای برقی خود خبر داده است.

یکی از این خودروهای جدید مدلی است در کلاس شاسی بلند کوپه که بنابر اعلام اشکودا به دلیل برخوردی از پلتفرم MEB از سطح هوشمندی بالایی برخوردار است و به گران ترین خودروی شاسی بلند تاریخ 122 ساله‌ی این شرکت تبدیل خواهد شد چرا که قیمتی 40 هزار پوندی برای آن پیش بینی شده است.
رونمایی از گران ترین شاسی بلند تاریخ اشکودا

این خودرو برقی از پیشرانه برقیِ دارای قدرت 302 اسب بخاری و شعاع پیمودن 500 کیلومتر با هر بار شارژ بهره می برد. نکته‌ی جالب پیرامون قیمت این شاسی بلند برقی شرکت اشکودا قیمت آن است که با وجود بالاترین میزان در تاریخ اشکودا هنوز هم نصف قیمت مدل x شرکت تسلا موتورز است.
رونمایی از گران ترین شاسی بلند تاریخ اشکودا

اشکودا هنوز نامی برای این شاسی بلند برقی انتخاب نکرده است اما با توجه به رویه گزینش نام توسط این شرکت، نام هایی همچون Amiq، Eliaq و Anuq در حال بررسی است که همچون دیگر شاسی بلند های اشکودا به حرف Q ختم می شود.
رونمایی از گران ترین شاسی بلند تاریخ اشکودا

این خودروساز اهل کشور چک از سال 2019 میلادی با هیبرید سازی کردن مدل Superb و ارائه نسخه ی تمام برقی از مدل Citigo رسما وارد وادی سازندگان خودروهای دوستدار محیط زیست خواهد شد و در سال 2020 میلادی و در نمایشگاه بین المللی شانگهای نیز مدل تولید شده از کانسپت مدل E را به نمایشگاه می آورد. این مدل اولین خودرو اشکودا است که از شاسی جدید شرکت فولکس واگن با نام MEB استفاده می کند.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید