امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
مانع بزرگ حضور فولکس در ایران
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   392

در شرایطی که فولکس واگن و ماموت قصد همکاری مشترک با یکدیگر را دارند،وزارت صنعت،معدن وتجارت هنوز مجوز آغاز این شراکت را صادر نکرده و از همین رو خودروساز آلمانی و شریک ایرانی اش منتظر انتخاب سکاندار جدید این وزارتخانه هستند تا فعالیت خود را در کشور آغاز کنند.
مانع بزرگ حضور فولکس در ایران
به گزارش خودرونویس، گفته می شود فولکس واگن و ماموت قرارداد همکاری مشترک با یکدیگر امضا کرده اند و حتی در حال حاضر مشغول به ساخت کارخانه در ایران هستند. این درحالی است که به دلیل وجود مصوبه ی وزارت صنعت مبنی بر داخلی سازی 40 درصدی خودروهای خارجی، امکان شروع فعالیت مشترک این دو هنوز فراهم نیامده است.
طبق الزام وزارت صنعت خودروهای خارجی باید با 40 درصد ساخت داخل تولید شوند اما از نظر فولکس واگن قطعه سازان ایرانی فعلا توانایی ساخت داخل محصولات این شرکت را ندارند.

این موضوع در حال حاضر مانع حضور فولکس واگن در ایران است و این خودروساز آلمانی در انتظار معرفی وزیر جدید صنعت نشسته تا شاید با انعطاف وی در ماجرای داخلی سازی 40 درصدی مواجه و فعالیت خود را در کشور آغاز کند.

به عبارت بهتر، فولکسی ها امیدوارند که وزیر جدید با تعدیل قانون داخلی سازی 40 درصدی، مجوز سرمایه گذاری آنها را در ایران صادر کند. به اعتقاد برخی کارشناسان در صورت انتخاب محمد شریغتمداری به عنوان وزیر صنعت دولت دوازدهم راه برای حضور سهل تر خودروسازان خارجی به خصوص فولکس واگن در ایران هموارتر خواهد شد.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید