امروز : دوشنبه, 02 اردیبهشت 1398
تسلا s جدید را بیشتر بشناسید
3/50 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   394

شرکت تسلا موتورز نسخه های متفاوتی از مدل S را ارائه کرده است و به تازگی یکی از صاحبان نسخه‌ی 100D موفق به ثبت شعاع پیمایشی دو برابرِ اعلام شرکت تسلا شده است.
به گزارش خودروکار، شرکت تسلا موتورز توانسته است نام خود را به عنوان مطرح‌ترین شرکت سازنده‌ی خودروهای برقی در جهان بر سر زبان‌ها بیندازد و امروزه از مدل‌های Tesla X، Tesla Sو Tesla 3به عنوان بهترین خودروهای برقی جهان یاد می شود.

مدل Tesla Sنخستین بار در سال 2012 روانه بازار شد و در کلاس سدان‌های برقی لوکس قرار می گیرد. مدل پایه ی تسلا S در مدت 6.5 ثانیه از سرعت صفر به صد می‌رسید، و با شارژ کامل باتری مسافتی 260 کیلومتری را می پیمود.
پس از گذشت تنها 4 سال شرکت تسلا موتورز در سال 2016 میلادی مدل تقویت شده و بروز شده‌ی تسلا S را روانه بازار کرد. این سری جدید که دارای شناسه‌ی P100D است با بهره بردن از باتری 100kwh ،با هر بار شارژ کامل می تواند 485 کیلومتر را طی کند. ضمن اینکه شتاب صفر تا صد این خودرو از 6.5 ثانیه به 2.5 ثانیه کاهش یافته است.
تسلا s جدید را بیشتر بشناسید
البته این مدل مدام با افزایش شعاع همراه بوده و پس از اعلام توان پیمودن شعاع 485 کیلومتری در زمان معرفی، آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا شعاع 535 کیلومتری را برای نسخه ی P100D اعلام کرد. بنابراین مدل تسلا S جدید در صدر خودروهای الکتریکی، از نظر شعاع پیمایش قرار گرفت، ولی نباید از این نکته غافل شویم که در تمامی مدل های تسلا در صورت استفاده از تمام قدرت باتری‌ها و شتاب‌گیری زیاد، شعاع پیمایشی کاهش می یابد.
تسلا s جدید را بیشتر بشناسید
تسلا تا به امروز مدل S را با باتری های دارای ظرفیت متفاوتی روانه بازار کرده است و شناسه ی هر نسخه نشان دهنده‌ی ظرفیت باتری مورد استفاده در آن مدل است. از این نسخه های دارای ظرفیت باتری متفاوت می توان به 60D، 75D، 90D، 100D و سریع ترین نسخه یعنی P100D اشاره کرد.
تسلا s جدید را بیشتر بشناسید
گرچه شرکت تسلا نسخه‌ی P100D را به عنوان سریعترین نسخه از مدل S معرفی کرده است اما به تازگی نسخه‌ی 100D موفق به ثبت رکوردی خارق العاده در زمینه‌ی پیمودن میزان مسافت با یک بار شارژ شده است تا از نظر شعاع پیمایش به برترین خودروی برقی جهان تبدیل شود.

نسخه‌ی 100D تسلا S جدید تنها با یک‌بار شارژ کامل، به شعاع 1000کیلومتر دست پیدا کرد که تقریبا دو برابر مسافتی است که از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست امریکا برای این خودرو اعلام شده است.
تسلا s جدید را بیشتر بشناسید

همپچنین گروهی از اعضای کلوپ دارندگان خودرو تسلا در ایتالیا به تازگی موفق شده‌اند با مدل 100D تنها با یک بار شارژ مسافتی 1078 کیلومتری را طی کنند که رکوردی فوق العاده برای یک خودروی برقی محسوب می شود. این گروه از طریق خاموش کردن سیستم تهویه‌ی خودرو، اعمال متوسط سرعت 40 کیلومتر بر ساعت و استفاده از تایرهایی دارای اصطکاک کمتر، راندمان خودرو را افزایش داده و به این مهم دست یافتند.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید