امروز : یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398
نمونه اولیه رنو کوئید برقی آماده شده است
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   466

رنو در کنفرانس Drive The Future ماه گذشته از ساخت رنو کوئید برقی برای چین خبر داد.

اکنون کارلوس گون، رئیس ومدیرعامل رنو گروپ اعلام کرده است که نمونه اولیه رنو کوئید برقی آماده است.

کارلوس گون طی مصاحبه ای در مورد چالش های پیش رو در بازار خودروی برقی چین صحبت کرد. زمانی که از وی در مورد استراتژی رنو نیسان برای بازار چین سوال شد، وی پاسخ داد: “ما نمی توانیم در چین نیسان لیف را بفروشیم چرا که خیلی گران است. هم چنین رنو فلوئنس نیز به دلیل قیمت بالا قابل فروش در این بازار نیست. در نتیجه به خودروهای برقی ارزان برای چین نیاز داریم. بنابراین مهندسان این اتحاد را بر آن داشته ایم تا کوئید برقی ارزان را برای بازار چین بسازند. من به تازگی این خودرو را در چین تست کرده ام. این خودرو مدلی با مهندسی عالی و قیمت پایین خواهد بود. و در صورتی که این خودرو در بازار چین موفق شود دلیلی ندارد که به بازارهای هند، برزیل و خاورمیانه نیز صادر نشود.”

رنو تصمیم دارد اولین خودرو برقی خود را سال 2022 وارد بازار هند کند. البته به گفته گون، اگر این برند بخواهد سهم بازار مناسبی را به دست آورد باید این خودرو را به جای واردات، به صورت بومی تولید کند.

گون هم چنین اعلام کرد که رنو، نیسان و میتسوبیشی از پلتفرم، باطری ها و موتورهای مشترکی برای پروژه های خودروی برقی خود استفاده خواهند کرد تا به کاهش هزینه های آن ها کمک شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید