امروز : جمعه, 02 فروردین 1398
هزینه های جاری تسلا طی سال اخیر هر ساعت معادل حدودا نیم میلیون دلار
4/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   196

اگر جدیدترین گزارش های منتشر شده در مورد تسلا صحت داشته باشند، شرکت تسلا طی یک سال اخیر هر ساعت 480 هزار دلار در راستای برنامه های ایلان ماسک برای توسعه شرکت و مدل های الکتریکی هزینه کرده است.

این خودروساز الکتریکی در هر دقیقه حدودا 8 هزار دلار هزینه می کند و اگر اوضاع به همین صورت ادامه پیدا کند، نقدینگی شرکت تا شش آگوست سال 2018 به اتمام خواهد رسید.

در حالی که این اعداد با شروع تولید مدل 3 به احتمال زیاد کاهش پیدا خواهند کرد، کاملا واضح است که ایلان ماسک به شدت به دنبال جذب سرمایه در کمپانی خود پس از معرفی نسل دوم تسلا رودستر و کشنده تسلا می باشد.

مشتریانی که قصد خرید یکی از 1000 دستگاه نخستین سری فاندرز رودستر را دارند باید هزینه ای معادل 250 هزار دلار به عنوان پیش پرداخت بپردازند، این در حالی است که خودروی آن ها قرار نیست تا پایان دهه جاری میلادی تحویل داده شود. این موضوع به راحتی می تواند 250 میلیون دلار سرمایه نصیب تسلا کند، چیزی که با احتساب هزینه های فعلی تسلا، می تواند هزینه 21 روز کمپانی را تامین نماید.

علاوه بر این، پیش خرید یک مدل پایه رودستر حدودا 50 هزار دلار به عنوان پیش پرداخت نیاز دارد و برای سفارش کشنده تسلا، مبلغ پیش پرداخت 5 هزار دلار تعیین شده است. کشنده تسلا تا سال 2019 وارد بازار نخواهد شد و رودستر قرار است سال 2020 تحویل مشتریان شوند، ولی با توجه با سابقه غنی تاخیرهای تسلا در تحویل خودروهای سفارش داده شده، این تاریخ ها ممکن است دچار تغییر شوند.

روز یک نوامبر، تسلا در نامه ای به سهامداران خود اعلام کرد که تا پایان ماه مارس توانایی و سرمایه کافی برا تولید 5 هزار دستگاه مدل 3 به صورت هفتگی را خواهد داشت.

هرچند، کوین تاینان، از تحلیل گران ارشد بلومبرگ اعتقاد دارد کمپانی باید تا میانه سال 2018 حدودا دو میلیارد دلار سرمایه نقدی جذب کند تا بتواند به هدف گذاری های جاه طلبانه ایلان ماسک دست یابد./خبر خودرو


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید