امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
خودروهایی که جانتان را نجات می دهد
3/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   205

آخرین گزارش 2 موسسه ناظر آمریکایی که در زمینه ایمنی خودروهای حاضر در بازار به تحقیق و آزمایش می‌پردازند حاکی از این نکته مهم است که شاسی‌بلندهای کره‌ای در بالاترین سطح ممکن از لحاظ ایمنی در بین رقبای خود در جهان برخوردارند. ضریب ایمنی، نقش اساسی و مهمی در نمره نهایی خودرو در ایالات متحده آمریکا بازی می کند و این 6 خودرو در بین بهترین‌ها قرار دارند.

به گزارش دنده 20، سانتافه محصول هیوندای که پرفروش‌ترین اس‌یووی یک دهه اخیر بازار ایران است، در کنار کیا سورنتو 2 خودرویی هستند که در نتایج آزمایش‌های اداره امنیت ملی ترافیک بزرگراه‌ها و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها موفق به اخذ بالاترین نمرات شده‌اند. رانندگی با یک خودروی ایمن و با ضریب امنیتی بالا می‌تواند جان شما را نجات دهد مخصوصا در مواقع بروز حوادث شدید که ایمنی بیشتر بدنه و اتاق به تفاوتی میان مرگ، آسیب جدی و زندگی منجر می‌شود.

شاسی‌بلندهای سایز متوسط این بین در میان امن‌ترین خودروهای بازار ضمن داشتن طراحی جدید از امکانات به روز و قیمت مناسب برخوردارند. نتیجه بررسی‌های اخیر اداره امنیت ملی ترافیک بزرگراه ها(NHTSA ) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS ) باهم به لیستی از بهترین خودروهای این رده از بازار منجر شده که بر اساس امنیت سرنشینان در برابر آسیب دیدگی و سطح عملکرد سیستم‌های محافظ در تعدادی تصادف آزمایشی رتبه‌بندی شده‌اند. ناگفته نماند که بهترین محصولات در همه زمینه‌ها(عملکرد، داخلی، ایمنی، قابلیت اطمینان و نظر منتقدان) امتیاز بالایی کسب کرده‌اند. این شما و این شش اس‌یووی ایمن و برجسته جهان.

تسلا مدل ایکس

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

این یک اس‌یووی سایز متوسط لوکس است که با برد مفید مناسب برای رانندگان علاقمند به آخرین تکنولوژی رانندگی خودران، مقدار زیادی فضا، راحتی بالا و ایمنی فوق‌العاده به ارمغان می آورد. اداره امنیت ملی ترافیک بزرگراه‌ها، امتیاز کامل تست‌های تصادفات آزمایشی را به این خودرو داده است. مدل ایکس فاکتورهای ایمنی استاندارد را نظیر ترمز اضطراری، هشدار برخورد از کنار، هشدار خروج از خطوط جاده و فنآوری های پیشرفته کمک به راننده را داراست.

فولکس واگن توارگ

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

آخرین مدلی است که پیش از به روز رسانی کامل آن به بازار عرضه شده است، اما این به آن معنا نیست که مدل قبلی فاقد استانداردهای ایمنی ضروری است. دوربین عقب، کنترل کروز انطباقی، هشدار برخورد از جلو و ترمز اتوماتیک و اخطار خروج از خطوط جاده از ویژگی‌های مهم این خودرو هستند. خوشبختانه توارگ نمره بالایی از تست ها و تصادفات آزمایشی از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS ) دریافت کرده است.

فولکس اطلس

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

یکی از برتری اس‌یوویهای سایز متوسطی است که در گزارش اخیر وب‌سایت یو.اس نیوز نام آن ذکر شده است. این خودرو قابلیت های نظارت بر نقاط کور، هشدار برخورد از عقب، کنترل کروز انطباقی، استارت از راه دور، کنترل برخورد از جلو به کمک ترمز اتوماتیک، کنترل نور بالای اتوماتیک و اخطار خروج از خطوط جاده را داراست.در همه تست ها به این خودرو نمره بالای ایمنی را داده است.

مزدا سی‌ایکس9

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

خودرویی با سه ردیف صندلی است که ترکیب فوق العاده ای از راحتی، کیفیت و قابلیت هدایت را به کاربرانش ارائه می دهد. برخی از فناوری های پیشرفته ایمنی در این خودرو وجود دارد مانند شناسایی نقاط کور، هشدار برخورد از عقب، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری اتوماتیک و سنسور های پارک عقب. این خودرو امتیاز کامل IIHS را در تمام تست ها کسب کرده است.

کیا سورنتو

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

برای مدل 2017، کیا به بسته تکنولوژی‌های ایمنی سورنتو، فناوری‌های جدیدی نظیر چراغ‌های تطبیقی و ترمزهای اضطراری را افزوده است. مدل 2018 آن هم به عنوان یکی از امن‌ترین خودروها از سوی انتخاب شده و هر 5 امتیاز NHTSA را نیز دریافت کرده است. این خودرو که به تازگی قیمت در بازار ایران به بیش از 315 میلیون تومان رسیده یکی از خودروهای محبوب کیا در جهان است که به لطف فضای بزرگ اتاق، ظاهر لوکس و ایمنی بالا توانسته موفقیت بزرگی را عاید کیا موتورز نماید.

هیوندای سانتافه

خودروهایی که جانتان را نجات می دهد

این خودرو اس‌یووی اندازه متوسطی است که عملکردی منسجم، سیستم ایمنی سطح بالا و ویژگی های رفاهی بالایی را ارائه می‌دهد. سیستم امداد الکترونیکی ایمنی و سیستم کمک راننده به مدل2017 افزوده شده است. این خودرو به عنوان یکی از امن‌ترین خودروها از سوی IIHS انتخاب شده و هر 5 امتیاز NHTSA را نیز دریافت کرده است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید