امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
ادامه جریان دو نرخی خودروهای بالای 40 میلیونی در بازار
3/50 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   207

در حالی به روزهای پایانی فصل پاییز نزدیک می شویم که بازار خودروهای داخلی بر خلاف بازار خودروهای خارجی روزهای آرام و کم تلاطمی را سپری می کند به طوری که به گفته فعالان بازار ، در هفته های اخیر بازار خودروهای داخلی با کمترین تغییر و تحول در قیمت همراه شده است هر چند گاها در این روزها بازار داخلی ها با برخی از شوک های قیمتی در تعدادی از خودروها نیز روبرو شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در همین زمینه در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با توجه به سردی و رکود حاکم بر بازار به بیشترین تغییرات قیمتی در بازار خودروهای داخلی پرداخت و اظهار داشت : در حالی قیمت پژو 207 اتومات در بازار طی هفته گذشته به 54 میلیون رسیده بود که طی هفته جاری این جریان با کاهش مواجه شد و به 52 میلیون 800 هزار در بازار رسید و اختلاف 7 میلیون این خودرو در بازار به کمتر از 6 میلیون رسید.

سعید موتمنی با اشاره به اختلاف قیمت برخی از خودروهای زیر 40 میلیون در بازار تصریح کرد : در روزهای اخیر به جزء چند مورد مانند دنا پلاس با اختلاف قیمت 3 میلیون و 500 هزار ، تندر پلاس دنده با اختلاف 3 میلیون و 200 ، تندر پلاس اتومات با اختلاف 2.5 میلیون تومان و پژو پارس TU5 با اختلاف حدود 800 هزار و پراید 111 حدود یک میلیون و 5000 هزار تومان ، در سایر خودروهای تغییر چندانی را شاهد نیستیم.

وی گفت : در بازار خوروهای بالای 40 میلیونی نیز همچنان شاهد افزایش جریان دو نرخی قیمت این خودروها هستیم به طوری قیمت رنو ساندرو استپ وی با اختلاف 5 میلیون و 500 هم اکنون 60 میلیون و 800 هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود همچنین رون ساندرو اتومات نیز با اختلاف قیمت 4 میلیون و 100 هزار ،هم اکنون در بازار به 54 میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با توجه به روند اختلاف قیمت در بازار خودروهای بالای 100 میلیونی اظهار داشت : هر چند در چند روز اخیر قیمت سراتو افزایش چند میلیونی داشت اما با عقب نشینی شرکت ، هم اکنون قیمت این خودرو در بازار روند نزولی یافته به طوری که از قیمت 110 میلیون طی 2 روز گذشته به قیمت 105 میلیون در بازار رسیده است.

موتمنی تاکید کرد : پیش بینی می شود قیمت سراتو آپشنال در بازار طی روزهای آتی کاهش بیش از این را تجربه کند هر چند در ماههای اخیر همواره قیمت این خودرو در بازار چند میلیونی کمتر از قیمت نمایندگی بوده است.

وی همچنین به اختلاف قیمت سایر محصولات موجود در بازار داخلی ها پرداخت و گفت : هر چند همواره اختلاف چندانی را در قیمت محصولات عرضه شده توسط گروه بهمن در بازار شاهد نبودیم اما طی روزهای اخیر قیمت مزدا 3 تیپ 4 به جهت محدودیت عرضه و برخی شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت، هم اکنون به حدود به 132 میلیون در بازار رسیده و تقریبا 11 میلیون طی دو هفته اخیر افزایش قیمت داشته است .

وی افزود : همچنین طی روزهای اخیر قیمت رنو کپچر به جهت محدودیت عرضه به 125 میلیون تومان در بازار رسیده است در حالی که هم اکنون قیمت نمایندگی این خودرو 119 میلیون تومان است .


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید