امروز : چهارشنبه, 05 تیر 1398
افزایش قیمت محصولات میتسوبیشی نتیجه تغییر نرخ ارز و تعرفه واردات
4/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   325

شرکت آرین موتور نماینده رسمی خودروهای میتسوبیشی ژاپن در ایران، قیمت محصولات خود را با توجه به تغییرات نرخ ارز و تعرفه‌‎های جدید واردات اعلام نمود. قیمت دقیق محصولات میتسوبیشی در بازار کشور را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

همانطور که از جدول فوق مشخص است، حداکثر افزایش قیمت مربوط به کراس اوور سایز متوسط اوتلندر است که بالغ بر 17 میلیون تومان می شود و با توجه به برخورداری از موتور حجیم 2.5 لیتری، مشمول بیشترین تغییرات تعرفه ای شده است.

افزایش قیمت محصولات میتسوبیشی نتیجه تغییر نرخ ارز و تعرفه واردات

آنچه جای تعجب دارد اینکه تغییرات تعرفه ای و ارزی صورت گرفته حتی بر روی خودرو اقتصادی ای و کم مصرفی مانند میراژ نیز تاثیر زیادی گذاشته و شاهد افزایش قیمت حدود 5 میلیون تومانی این خودرو در قیمت گذاری های جدید هستیم.

براساس اخبار غیر رسمی منتشر شده، تعرفه های جدید واردات خودرو دامنه وسیعی از 55 تا 150 درصد را شامل می شود و از همین رو تقریبا تمامی خودروهای وارداتی حداقل در کوتاه مدت مشمول افزایش قیمت خواهند شد، با این وجود اما باید منتظر ماند و دید که تغییرات قیمت های رسمی واردکنندگان می تواند باعث ترکیدن حباب قیمت های چند ماه اخیر در بازار خودروهای وارداتی شود یا خیر، چرا که ظرف 6 ماه گذشته به دلیل بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو شاهد افزایش چشمگیر قیمت خودروها بودیم، به شکلی که برخی خودروهای 230 - 240 میلیون تومانی حالا با قیمت هایی بیش از 300 میلیون تومان آگهی می شوند.

افزایش قیمت محصولات میتسوبیشی نتیجه تغییر نرخ ارز و تعرفه واردات


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید