امروز : ﺳﻪشنبه, 28 اسفند 1397
سال آینده بنزین صادر می کنیم
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   139

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه کشور سال آینده در مسیر صادرات بنزین قرار خواهد گرفت، گفت:از زمان تثبیت تولید در این پالایشگاه تا پایان امشب ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ تحویل داده شده است.

محمدعلی دادور، مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نشست خبری که به مناسبت تثبیت تولیدروزانه ١٢میلیون لیتر بنزین برگزار شد، با بیان اینکه به منظور تامین پایدار خوراک پالایشگاه ایستگاه پمپ گاز در عسلویه با فشار 90 بار تهیه شده که با فشار 60 بار به پالایشگاه می رسد. میزان خوراکی که به این پالایشگاه می رسد 120 هزار بشکه است که ظرفیت دریافت 500 بشکه ای نیز در اینجا وجود دارد.

وی گفت: میزان تحویل بنزین این پالایشگاه به مخازن شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تا کنون یک میلیارد و 500 میلیون لیتر بوده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه بخشی از هزینه تکمیل دو فاز باقی مانده از درآمد پالایشگاه و بخشی دیگر نیز از صندوق توسعه ملی تامین می شود ادامه داد:از صندوق توسعه ملی مصوبه دریافت 160 میلیون دلار با بهره ٨درصد را گرفته ایم.

دادور درباره میزان مطالبات پیمانکاران این شرکت تصریح کرد:زمانی که مدیریت این پالایشگاه را تحویل گرفتیم ٧ ماه حقوق کارکنان عقب افتاده بود؛ البته اکنون ٣ماه حقوق عقب افتاده همچنان وجود دارد که به مرور زمان پرداخت می کنیم. این در حالی است که ٤٥ میلیون یورو از مطالبات سازندگان را پرداخت کردیم.

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیان اینکه برای تکمیل فاز ٢به علاوه بخش مشترک با فاز ٣تقریبا به120 میلیون یورو و برای فاز ٣ نیز به رقمی حدود 120 میلیون یورو نیاز داریم. البته به طور کلی تکیه ما به استفاده از سرمایه داخلی هستیم و زمانیکه فاینانسور ها تماس گرفته و خواهان سرمایه گذاری هستند عدم تمایل خود را اعلام میکنیم چرا که بازپرداخت فاینانس به هر حال به کشور فشار وارد می کند.

بر اساس گفته های وی قراردادی به منظور آموزش بین نفت ستاره و اویکو منعقد نشده و تمام افرادی که در گذشته از فعالیت آنها در این پالایشگاه جلوگیری شده بود به کار بازگشتند.

دادور تصریح کرد:از سال ٨٥ تاکنون هزار و ٨٥٩ میلیون یورو در دفاتر هزینه ای ما ثبت شده است. این در حالی است که ٧٥ درصد از ارزش تجهیزات این مجموعه داخلی ساز است.

بر اساس گفته دادور سال آینده در مسیر صادرکنندگی بنزین قرار می گیریم.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید