امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
هیوندای سانتافه 335 میلیونی شد ضربه نهایی از سونامی افزایش قیمت خودروهای وارداتی
4/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   236

پس از ابلاغ تعرفه های تازه واردات خودرو به کشورمان، تمامی شرکت های فعال در زمینه واردات یا مونتاژ خودروها مشغول به روز رسانی قیمت های خود هستند که البته در بسیاری موارد با بهت و حیرت مشتریان همراه شده است.

در همین راستا مدیران کرمان موتور از ابلاغ قیمت های جدید هیوندای توسان و هیوندای سانتافه با قیمت های جدید خبر می دهند که براساس تعرفه های جدید واردات خودرو به کشورمان محاسبه شده اند.

با این توضیح قیمت در نظر گرفته شده برای هیوندای سانتافه 335 میلیون تومان خواهد بود که شامل 297 میلیون تومان قیمت تمام شده خودرو و در حدود 40 میلیون تومان هزینه های شماره گذاری، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های اسقاط می شود.

هیوندای سانتافه 335 میلیونی شد ضربه نهایی از سونامی افزایش قیمت خودروهای وارداتی

در مورد هیوندای توسان جدید نیز قیمت 278 میلیونی توسط کرمان موتور اعلام شده است، از این رو می توان گفت که حالا قیمت توسان تفاوت چندانی با نیسان ایکس تریل (280 میلیون تومان) و رنو کولئوس (288 میلیون تومان) ندارد، اما در این میان نکته حائز اهمیت اینکه نیسان ایکس تریل در نسخه های 2017 به بازار عرضه می شود اما قیمت در نظر گرفته شده برای هیوندای توسان و رنو کولئوس با احتساب عرضه مدل 2018 خواهد بود.

در مورد هیوندای سانتافه نیز قیمت 235 میلیونی ابلاغ شده توسط کرمان موتور به نسخه 2017 این خودرو مربوط می شود و بنابراین هیچ بعید نیست که در ماه های آینده به دلیل افزایش نرخ ارز و تغییر مدل (به 2018) بار دیگر شاهد افزایش قیمت هیوندای سانتافه باشیم.

تمام این موارد درحالیست که با توجه به واردات تعداد زیادی هیوندای سانتافه، کیا سورنتو، رنو کولئوس و خودروهایی از این دست در ماه های قبل، حالا بازار به شکلی در مرز اشباع شدن قرار گرفته و بعید نیست در هفته های آتی به نوعی شاهد کاهش قیمت های موجود در بازار به سطحی پایین تر از قیمت های رسمی شرکت ها باشیم.

در واقع شکی نیست که بازار خودروهای وارداتی با توجه به تعرفه های جدید و افزایش شدید نرخ ارز نسبت به قبل کوتاه تر شده و وارد کنندگان حداقل در کوتاه مدت چاره ای ندارند جز آنکه تعداد خودروهای عرضه شده در بازار را کاهش دهند، اما در شرایط فعلی تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا به تعادل نرسد، وقوع تغییرات شدید در قیمت خودروهایی نظیر هیوندای سانتافه کاملا محتمل خواهد بود.

خودرو مدل قیمت قبل قیمت جدید
هیوندای سانتافه 2017 267/000/000 335/000/0000

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید