امروز : یکشنبه, 26 خرداد 1398
تغییر موتور سه ماه بعد از تولید آغاز فروش برلیانس کراس با موتور 1 6 لیتری
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   710

حدود سه ماه قبل بود که پارس خودرو ضمن معرفی مدل کراس برلیانس H320 با نام ابتدایی برلیانس C3 (کراس) این مدل را راهی خیابان ها کرد. خودرویی که از نظر فنی کوچکترین تفاوتی با نسخه هاچ بک خود نداشت.

اما حالا خبر می رسد که این شرکت قصد دارد تا برلیانس کراس را با پیشرانه جدیدتر با قدرت بیشتر عرضه نماید.

رضا سبکروح با اعلام این خبر گفت: گروه خودروسازی سایپا برنامه ریزی مناسبی جهت حفظ و افزایش سهم خود از بازار خودرو کشور طراحی کرده که عرضه برلیانس با موتور و گیربکس جدید بخشی از این برنامه هاست .

وی افزود: از ابتدای اسفند ماه سال جاری محصولات برلیانس سری 300 و برلیانس کراس با موتور ۱۶۵۰ سی سی و گیربکس جدید تولید و به مشتریان محترم عرضه خواهد شد .

تغییر موتور سه ماه بعد از تولید آغاز فروش برلیانس کراس با موتور 1 6 لیتری

سبکروح اعلام كرد که پارس خودرو با همکاری برلیانس و شرکت کره ای هیوندایی پاورتک آزمایش ها و تحقیقات فراوانی در خصوص موتور و گیربکس انجام داده اند.

با انجام آزمایش های متعدد با همکاری شرکت هیوندایی پاورتک، موتور وگیربکس جدید با شرایط جاده ها و آب و هوای کشور کالیبره شده و تمام آزمایش های فنی و کیفی شرکت بازرسی و استاندارد را نیز با موفقیت گذرانده است.

موتور ۱۶۵۰ سی سی جدید علاوه بر افزایش گشتاور و قدرت، نسبت به نمونه های مشابه دارای مصرف سوخت کمتری بوده و منطبق با استاندارد های آلایندگی یورو ۵ است.

با تغییر موتور، توان آن از ۱۰۳ اسب بخار به ۱۱۴ اسب بخار افزایش یافته است و با تغییر ضرایب دنده به میزان ۱۵درصد شتاب خودرو همچنین قابلیت خودرو برای مسیرهای شیب دار بهبود زیادی داشته است.

تغییر موتور سه ماه بعد از تولید آغاز فروش برلیانس کراس با موتور 1 6 لیتری

گفتنی است فروش ویژه برلیانس سری ۳۰۰ و برلیانس کراس، از ساعت۱۰ روز یک شنبه مورخ ۱۵ بهمن ماه سال جاری از طریق فروش اینترنتی و نمایندگی های مجاز سایپا آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت .

حال باید منتظر ماند و قیمت گذاری پارس خودرو برای برلیانس های مجهز به این موتور و گیربکس جدید را مشاهده کرد، هرچند بنا بر رویه معمول خودروسازان کشورمان به نظر می رسد که شاهد افزایش قیمتی حداقل 5 میلیونی نسبت به نسخه های قبلی باشیم، اما سوال بی پاسخ اینکه با توجه به طی شدن مراحل آماده سازی این موتور و گیربکس جدید برای برلیانس کراس، فروش سری نخست این خودرو با پیشرانه های قدیمی قبلی به ضرر خریداران تمام خواهد شد یا خیر؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید