امروز : ﺳﻪشنبه, 02 بهمن 1397
جشن تولد 70 سالگی یک پورشه
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   204

هفتاد سال پیش، یعنی در سال 1948، پورشه اولین خودرو سواری اسپرت خود را تولید کرد. در سال 1948، شرکت خودروسازی پورشه اولین مدل خود با نام "356" را تولید کرد. این اولین خودرو سواری اسپرت پورشه بود و از آن به بعد توانست مدل‌های موفق بسیاری را به بازار عرضه کند. اگرچه فرّی پورشه این شرکت را بر سر زبان‌ها انداخت و توانست کاری کند تا خودروهای اسپرت پورشه از رویا به حقیقت بپیوندد اما پدر او، یعنی فردیناند پورشه آغازگر این رویا بود.

جشن تولد 70 سالگی یک پورشه
فردیناند پورشه پیش از تولید مدل 356 توانسته بود به نوآوری‌هایی در صنعت خودروسازی دست پیدا کند. برای مثال، او در سال 1900 توانست اولین خودرو هایبرید دنیا را تولید کند که دارای یک پیشرانه بنزینی و یک پیشرانه برقی بود. همچنین او الهام بخش تولید فولکس واگن بیتل بود و در سال 1939 از اولین خودرو مفهومی تاریخ این شرکت با نام "Berlin-Rome Car" رونمایی کرد. پسر او، رویاهای پدر را ادامه داد و آن‌ها را در کمتر از 10 سال تبدیل به واقعیت کرد.
مدل 356 در واقع همان جد بزرگ پورشه 911 کنونی است که اولین مدل آن در سال 1963 به روی خط تولید رفت. یک دهه بعد، تعداد تولید این مدل از مرز یک میلیون هم عبور کرد.این شرکت به همین مناسب، امسال در چندین نقطه از جهان مراسمی برای قدردانی از این زحمات برگذار خواهد کرد. همچنین در روز 9 ماه ژوئن امسال یک گردهمایی با نام "Sports Car Together Day" برای طرفداران خود در نقاط مختلف جهان برگذار خواهد کرد.

منبع : خودروکار


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید