امروز : پنجشنبه, 06 تیر 1398
رنو تالیسمان بهترین خودروی سال ۹۶ ایران
4/00 امتیاز از 2 رای
 نقد و بررسی  |     |   336

به روزهای آخر سال 96 رسیده‌ایم و نتایج نظرسنجی دنده 20 از شما خوانندگان گرامی در خصوص انتخاب بهترین اتومبیل سال بازار ایران نهایی شده است. این نظرسنجی فارغ از خودروی پیروز نشان دهنده نگاه دقیق جامعه به صنعت خودروی ایران است که فراسوی مسائل بازاری، به کیفیت، استاندارد، طراحی و اعتبار هر خودرو واقف بوده و به خوبی توانایی تشخیص کالای کیفی از نمونه‌های غیرکیفی را دارید.

رنو تالیسمان بهترین خودروی سال ۹۶ ایران

به گزارش دنده 20، در این نظرسنجی رنو تالیسمان اول شده و تنها چینی این جمع رتیه آخر را به خود اختصاص داده است. شما تویوتا پریوس را پسندیده‌اید و به عنوان یک اتومبیل هیبریدی پاک نمره بالایی به ان داده‌اید. در عین حال به محصولاتی نظیر دنا پلاس/توربو که نماد صنعت خودروی ایران است با دیده احترام نگاه می‌کنید. از رای شما یم‌توان به خوبی فهمید که چه اندازه خودرویازی ما به محصولاتی نظیر رنو ساندرو که کیفی و ایمن و نیز نسبتا ارزان است احتیاج دارد.

با رای خود نشان داده‌اید که ارزش بلندپروازی اتومبیلی مثل سانگ یانگ بعدها و با ادامه روند کیفی اش مشخص می‌شود و در مقطع فعلی، برای برتری یافتن تیوولی بر رقبای برجسته زمان مناسبی نیست. شما رای خود را به تالیسمان که نگاه جهانی رنو را در خود دارد اعطا کرده‌اید.

این شرکت فرانسوی که در یک دهه اخیر تغییر رویه داده، برخلاف برند پژو روی قیمت نهایی مناسب برای محصولاتش تمرکز مناسبی دارد ضمن اینکه از کیفیت ساخته‌هایش نمی‌کاهد و در کنار ساخت خودروهای مدرن، ایمنی، زیبایی، کارایی و ویژگی رانندگی اسپورت را فراموش نمی‌کند. به نظر می‌رسد تا حد بسیار زیادی رای شما درست و دقیق بوده و بر نکاتی مهم تاکید دارد. ترتیب آرای شما عزیزان در نظرسنجی که شامل نمونه موجود در کانال تلگرام و نیز نظرسنجی بارگذاری شده روی سایت فرارو است به شرح زیر چنین است:

بهترین خودرو سال 96 ایران

رتبه اول: رنو تالیسمان

مجموع آرایی که در سه روز پیاپی از بازدیدکنندگان از سایت گردآوری شد 14011 رای بود که در نهایت خودروی جذاب رنو تالیسمان با به دست آوردن 28.79 درصد کل آرا و کسب 4035 رای توانست به عنوان خودروس یال 1396 از نگاه مردم ایران انتخاب شود. درباره ویژگی‌های تالیسمان بارها صحبت شده اما سدان فرانسوی در بدو ورود به ایران توانسته علاوه بر شکست رقبای کره‌ای و ژاپنی، ترند کلی بازار را هم تغییر داده و خریداران شاسی‌بلند دوست را به واسطه ویژگی‌های برجسته خود به سمت ابتیاع سدانی متوسط، اسپورت، زیبا، ایمن و کم مصرف سوق داده است. فروش تالیسمان در سال 96 در بازار ایران بیش از 10 هزار دستگاه بوده است.

رنو تالیسمان بهترین خودروی سال ۹۶ ایران

بهترین شاسی‌بلند بازار ایران

رتبه دوم: تویوتا راو4

در این نظرسنجی خودروی تویوتا راو4 با کسب 2743 رای ضمن به دست آوردن 19.57 درصد آرا رتبه دومین خودروی سال ایران و بهترین شاسی‌بلند بازار کشور در سال 96 را از آن خود کرد. دلیل دنده 20 برای ورود این خودروی ژاپنی به لیست نهایی هفت خودروی سال ایران، کسب عنوان پرفروش ترین شاسی‌بلند جهان در سال 2017 میلادی بود که با رقمی بالغ بر 850 هزار دستگاه، یک دستاورد بزرگ برای کمپانی تویوتا به حساب می آید. کل فروش راو4 در ایران در سال 96 حدود 3 هزار دستگاه بوده که گرچه چندان زیاد نیست اما کیفیت ساخت کم‌نظیر در کنار دوام و استحکام بالا، ایمنی برجسته، توانایی مناسب در آفرود، راحتی کابین و مصرف سوخت مناسب باعث شده تا خریدارانش را به شدت راضی و خشنود نگه دارد.

رنو تالیسمان بهترین خودروی سال ۹۶ ایران

بهترین هاچ‌بک بازار ایران

رتبه سوم: رنو ساندرو

ساخته اقتصادی داچیا تا اینجای کار توانسته در کنار مدل استپ‌وی جزو بهترین ساخته‌های تاریخ صنعت خودروی ایران باشد که علیرغم قیمتی کمتر از 50 میلیونف همانند خودروهای 150 میلیونی مونتاژ داخل باکیفیت، ایمن و کم مصرف است. ساندرو که امسال را با مجموع تولید بیش از 50 هزار دستگاه به پایان برد، احتمالا سال آینده از خط تولید پارس خودرو خارج شده تا جای خود را به نسل جدید و بهبودیافته‌اش دهد. مجموع آرا این اتومبیل اروپایی 2625 رای بوده تا در نهایت ساندرو مالک 18.73 درصد از آرای مخاطبان دنده 20 باشد.

رتبه چهارم: دنا پلاس

این سدان پرچم‌دار ایرانی که اخیرا عرضه نمونه فیس‌لیفت آن با نام پلاس و پلاس توربو شروع شده امسال با رسیدن به مرز تیراژ 45 هزار دستگاه توانست ضمن ارتقا کیفی به شکلی ملموس در بین خریداران محبوبیت یافته و یک بار دیگر امیدواری به آینده سازندگان وطنی را در بین کارشناسان و جامعه برای توسعه یافته‌گی و تولید محصولات مدرن زنده کند. دنا تواسنت در پایان رای گیری ضمن کسب 1790رای، 12.77 درصد کل آرای مخاطبان دنده 20 را به خود اختصاص دهد.

بهترین خودروی سبز سال بازار ایران

رتبه پنجم: تویوتا پریوس

زشت یا زیاب، این ساخته ژاپنی‌ها یک اتومبیل سبز و کارا به معنی دقیق کلمه است که با کسب 1701 رای توانست در مجموع بیش از 12.14 درصد آرای مخاطبان دنده 20 را به خود اختصاص دهد و پنجم شود. در محبوبیت تویوتا پریوس همین بس که افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی موجب شد تا مردمی که از کارایی و کیفیت بالای پریوس آگاهی داشتند فشار سنگینی را روی دولت و شخص رییس جمهور آورده و وی را مجبور به پاسخگویی دراین باره نمایند. پریوس امسال در مجموع بیش از 3000 هزار دستگاه در ایران فروش داشته است.

رنو تالیسمان بهترین خودروی سال ۹۶ ایران

رتبه ششم: سانگ‌یانگ تیوولی

یک کراس‌اوور کامپکت و کوچک که سال 95 بیش از 5500 دستگاه در ایران فروش داشت و محصولات رنوف نیسان و تویوتا را در بازار شکست داد و البته امسال علیرغم کاهش فروش و ورود خودرویی قدر مثل پژو 2008، بازهم برنده این کلاس سخت و پرفشار شد. مجموع آرا تیوولی در نظرسنجی 689 بود که به معنی کسب 4.9 درصد از کل آرای مخاطبان دنده 20 است.

رتبه هفتم: برلیانس اچ230

نماینده خانواده برلیانس به عنوان پرتیراژترین محصولات چینی بازار ایران در دو گونه هاچ‌بک و سدان توانست در این سال که گذشت فروش خوبی را در بازار ایران تجربه کند. طرح بدنه خاص و اسپورت، اتاقی که از سری 3 برند دی اس کپی شده به همراه کیفیت ساخت خوب موجب شد تا این خودروی چینی بتواند به لیست نهایی دنده 20 راه یابد. مجموع آرا اچ230 در نظرسنجی 436 بود که به معنی کسب 3.1 درصد از کل آرای مخاطبان دنده 20 است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید