امروز : ﺳﻪشنبه, 06 فروردین 1398
تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها
3/00 امتیاز از 2 رای
 نقد و بررسی  |     |   380

سدان ژاپنی مشهور که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد، از زمان معرفی در آمریکا توانسته قواعد کلی بازار اتومبیل را بشکند و علیرغم افول شدید فروش اتومبیل سدان، رشدی چشمگیر را به لحاظ فروش به ثبت رساند. جالب است که پیوسته نرخ فروشش هم افزایش پیدا می کند.

به گزارش دنده 20، با اعلام نتایج نهایی فروش ماه فوریه، مشخص شد محصولات تازه تویوتا توانسته‌اند رشد بیشتری از باقی برندها را از ابتدای سال جدید میلادی تجربه کنند. در عین حال سهم خودروهای آمریکایی موجود در دومین بازار بزرگ جهان به شکلی پیوسته در حال کاهش است.

اگر بخواهیم سه خودروی فورد اف150، تویوتا کمری و نیسان ایکس تریل را به عنوان برندگان بزرگ این ماه بازار آمریکا معرفی کنیم، لاجرم نام بازندگان این ماه را هم باید بیاوریم که از بین همه خودروهایی که روند فروش رو به افولی دارند نام هوندا سی‌آر-وی با منفی 19 درصد، شورولت سیلورادو با و دوج رام با از همه بیشتر به چشم می‌آید.

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

جالب است که دو محصول میتسوبیشی یعنی اوتلندر و ASX هر دو در این ماه با رشد فروشی به میزان 56 و 100 درصد مواجه شده‌اند. این در حالی است که سدان‌های دوقلوی کره ای یعنی کیا اوپتیما و هیوندای سوناتا با نزولی چشمگیر، در فوریه با افت فروش به میزان 54 و 28 درصد روبرو شده‌اند و کمتر از هر زمانی خریدار دارند. ده خودروی پرفروش ماه دوم سال 2018 میلادی آمریکا به شرح زیر شامل این مدل‌ها هستند:

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

فورد اف150 : 68243 دستگاه

این وانت بار آمریکایی توانسته بازهم اول شود و بیشترین بخش از سهم بازار ماهانه امریکا را با رشدی سه و نیم درصدی به خود اختصاص دهد.

شورولت سیلورادو : 42282 دستگاه

این وانت بار عظیم الجثه ساخت جنرال موتورز در مقایسه با ماه فوریه 2017 افت وحشتناکی را تجربه کرده و با 16.5 درصد نزول، هم اینک دومین خودروی پرفروش بازار آمریکا است.

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

نیسان ایکس‌تریل (روگ) : 38119 دستگاه

کراس‌اوور متوسط نیسان بازهم موفق عمل کرده و با رشدی 15 درصدی هم‌اینک در رتبه سومین اتومبیل محبوب بازار آمریکا جاخوش کرده است.

دوج رام : 33299 دستگاه

ورود نسل تازه این وانت غول‌پیکر هم نتوانسته التیامی بر زخم‌های متعدد فیات کریسلر باشد. رام پیکاپ این ماه 14.7 افت داشته و وضعیت بدی در بازار دارد.

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

تویوتا کمری : 30865 دستگاه

سدان انقلابی تویوتا توانسته در شرایطی که همه به سمت خرید کراس‌اوور و شاسی‌بلند می‌روند در نسل تازه سهم فروش خود را حفظ کرده و حدود 7.1 درصد رشد فروش داشته باشد.

تویوتا راو4 : 29867 دستگاه

با مجموه فروش دوماه بالغ بر 60 هزار دستگاه، راو4 هنوز هم پرفروش‌ترین کراس‌اوور تویوتا است که در ماه فوریه با حدود 1.5 درصد افزایش تقاضا روبرو شده است.

هوندا سی‌آر-وی : 25852 دستگاه

نزول 19درصدی سی‌آر-وی نشانه جالبی برای هوندا سازنده ژاپنی نیست. بهترین خودروی سال 2017 موتورترند، فعلا کمی بیش از 50 هزار دستگاه فروش داشته است.

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

هوندا سیویک : 25816 دستگاه

سیویک سدان کوچک هوندا هم شرایط فروش خوبی نداشته و با کاهش اقبال تماشاگران روبرو شده است. این خودرو این ماه 4.6 درصد افت فروش داشته است.

شورولت اکویناکس : 24053 دستگاه

کراس‌اوور جذاب آمریکایی همچنان سیر صعودی خود را در زمینه فروش تجربه می‌کند. اکویناکس در فوریه با رشد 7.1 درصدی تقاضای موثر روبرو شده و مجموعا در این 2 ماه، حدود 26 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل محبوب‌تر شده است.

تویوتا کمری ۲۰۱۸ پادشاه ماشین ها

تویوتا کورولا : 23535 دستگاه

با اینکه پرفروش‌ترین خودروی جهان است اما به دوره پایانی کر خود در این نسل نزدیک شده و همین عامل باعث افت شدید فروشش شده است. این ماه هم کورولا حدود 7.3 درصد افت فروش داشته است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید