امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
داخلی سازی خودروها بدون توجه به استانداردها بزرگترین خیانت است
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   169

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : صنعت خودرو نقش مهمی در کشور دارد به طوری که 16 درصد ارزش افزوده کل صنعت کشور مربوط به صنعت خودرو و همچنین 3 و نیم درصد جی دی پی را در بر می گیرد.

محمد شریعتمداری در آیین رونمایی از کتاب گزارش عملکرد پایدار مسئولیت اجتماعی ایران خودرو با اشاره به نشست شورای سیاست گذاری صنعت خودرو اظهار داشت : در این نشست درباره مشکلات این صنعت گفتگو شد و خوشبختانه اخبار خوب و امید بخشی مطرح شد از جمله تولید 1600 دستگاه خودرو که نشان از تحقق 98 درصد ی موفقیت در برنامه تولید دارد.

وی افزود : البته به لحاظ کیفی خودروهای تولیدی مورد رضایت نیستند و یک همت جدی از سوی سازندگان و طراحان خودرو برای بهبود کیفیت خودروها باید صورت گیرد.

وی در ادامه گفت : خودروسازان حق استفاده از حتی یک قطعه غیر استاندارد را در خودروها را ندارند و این کار ممنوع است و در صورتی که این کار صورت گیرد خود بنده در مقابل آنها قرار خواهد گرفت و علاوه بر سازمان استاندارد افرادی را برای رسیدگی به این امر مسئول خواهم کرد.

وی در ادامه به نوسازی صنعت قطعه سازی اشاره کرد و یاد آورشد : باید با نوسازی قطعه سازی در کشور به تولید قطعات با کیفیت و ارائه این قطعات به خودروسازان کمک شود.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین اظهار داشت : تک ستاره بودن 4 درصد خودروها غیر قابل قبول است و هدف 2 ستاره شدن خودروها هدف کوچکی است و باید در این مسیر صنعت خودرو ایران جهش بزرگ و جدی داشته باشد.

شریعتمداری تصریح کرد : در حال حاضر 53 درصد خودروها 2 ستاره هستند و متاسفانه تعداد خودروهای 4 ستاره بسیار کم است.

وی در ادامه با اشاره به مسئولیتهای اجتماعی ایران خودرو گفت : ایران خودرو باید سعی کند رضایت کارمندان خود را جلب کند تا این افراد با اشتیاق به فعالیت بپردازند و نهایتا رضایت کارمندان نیز منجر به تولید قطعات با کیفیت تر و جلب رضایت سهامداران و مشتریان شود.

وی افزود : عمق ساخت داخل در صنعت خودرو از مهمترین مسئولیت های خودروسازان است البته ساخت داخل بدون توجه به استانداردها بزرگترین خیانت است و در مقابل تولید داخل با توجه به استانداردها یک خدمات بزرگ است این در حالی است که هر گونه عدم توجه به استانداردها می تواند به یک فاجعه ملی تبدیل شود.

وی در ادامه با توجه به تولید 5 دستگاه پژو 301 در ایران خودرو گفت : عمق ساخت داخل این خودروها قابل توجه است و در سال 97 از تعداد بیشتری از مدل های ایران خودرو رونمایی خواهیم کرد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید