امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
خراب کردی هیوندای
3/50 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   437

در حالی که بحث داغ تغییر وضعیت تولید خودرو از نمونه های درون سوز به گونه های الکتریکی در صدر اخبار خودرویی و اقتصادی جهان قرار دارد، یکی از مدیران برند هیوندای مخالفت خود را با پروسه برقی شدن محصولات اسپورت اعلام کرد. مانفرد فیتز جرالد که معاون ارشد هیوندای در توسعه زیربرند لوکس ساز جنسیس است، اخیر در اظهارنظری، الکتریکی شدن خودروهای اسپورت را به مثابه مرگ عملکرد بالای محصولات ورزشی دانسته و بکارگیری الکتریسته در خودروهای سریع را در حکم از بین بردن فلسفه سنتی این محصولات عنوان کرده است.

به گزارش دنده 20، وی با یادآوری سطح کارایی موتورهای احتراق داخلی، یادآور شده که جنسیس همانند آئودی و ب.ام.و بخش اسپورتی مثل ام پاور یا آئودی اسپورت تاسیس نمی کند. در عین حال او گفته رییس برند جنسیس تلاش دارد تا با تلفیق انرژی الکتریستیه با نیروی موتورهای درون سوز، سطح عملکرد خودروهای اسپورت این برند را ارتقا دهد. فیتز جرالد با اشاره به چالش وزن سنگین خودروهای الکتریکی، مهمترین هدف آینده مهندسان خودرو را ایجاد تعادل ما بین قدرت موتورهای الکتریکی و وزن بدنه این محصولات می داند. این اظهارات فیتزجرالد در حالی منتشر شده که مرسدس بنز اخیرا از محصول فوق سریع خود پروجکت وان رونمایی کرد در حالی که این خودروی اسپورت از موتورهای الکتریکی قدرتمند و یک پیشرانه کوچک بنزینی سود می برد و طبق ادعای مارک همیلتون راننده مرسدس در مسابقات فرمولا1، عملکرد سریع و حیرت انگیزی نیز در پیست دارد.

به نظر می رسد سردرگمی مدیران جنسیس در حال افزایش است و اظهارنظرهای تناقض آمیز آنها خبر از ناتوانی شرکت هیوندای برای خلق یک زیربرند لوکس همچون لکسوس می دهد. جالبتر اینکه در حالی که همه برندها به سمت الکتریکی شدن محصولات خود گام برمی دارند، این شرکت به فکر استفاده از موتورهای حجیم و پرمصرف بنزینی افتاده تا از این طریق خود را وفادار به ارزش های سنتی صنعت خودرو نشان دهد.

اخیرا نیز این شرکت با رونمایی از مدل جی70 نشان داد تا چه اندازه توانایی این را دارد که از طرح های اولیه حیرت انگیز مثل کانسپت نیویورک، خودرویی میانمایه تولید کند که هر بخش از اجزا طراحی داخلی و خارجی اش را از یک برند به عاریت گرفته و در عین حال از اصالت و زیبایی محصولاتش دفاع کند. جی70 که نام سدان اسپورت لوکس و کوچک شرکت جنسیس است، در بخش عقب به ب.ام.و سری2 کوپه، در بخش جلو به محصولات آئودی و اینفنیتی و در فضای داخلی به محصولاتی نظیر جگوار اف تایپ بسیار شبیه است. همین موضوع نیز باعث شده تا از دیروز این خودرو آماج انتقادات رسانه های برجسته حوزه اتومبیل قرار گرفته است. در آلبوم پایین متن می توانید با مقایسه کپی کاری های هیوندای از روی دست شرکت های دیگر، به عمق انتقادات رسانه ها پی ببرید.

خراب کردی هیوندای
طرح زیبای نیویورک کانسپت که در سال 2016 توسط جنسیس رونمایی شد و هرگز به مرحله تولید نرسید
خراب کردی هیوندای
جلوپنجره سنتی آئودی که جنسیس آن را با فرمی جدید در محصول جی70 خود به کار گرفته است
خراب کردی هیوندای
منتقدان عقیده دارند چراغ های جلو جی70 جنسیس برگرفته از مدل کیو50 اینفنیتی است
خراب کردی هیوندای
تلفیق جلو پنجره آئودی و چراغ های اینفنیتی نتوانسته فرم چندان زیبایی برای جی 70 به ارمغان آورد
خراب کردی هیوندای
داشبورد جگوار اف-تایپ کوپه که سطح بالایی از ارگونومی را به نمایش می گذارد
خراب کردی هیوندای
داشبورد جی70 علیرغم کیفیت بالا در بسیاری از بخش ها با الهام از داشبورد جگوار اف تایپ طراحی شده است
خراب کردی هیوندای
نمای عقب جی 70 کاملا شبیه ب.ام.و سری2 است
خراب کردی هیوندای
طرح اختصاصی جنسیس در نمای عقب نیویورک کانسپت که در جی70 استفاده نشد
خراب کردی هیوندای
چراغ ها و نمای عقب ب.ام.و ام2 کوپه

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید