امروز : یکشنبه, 26 خرداد 1398
نقش نوسان ارزی بر قیمت قطعات یدکی
4/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   157

نرخ ارز روزهای پرنوسانی را طی چند ماه گذشته و به‌خصوص یکی دو هفته اخیر گذراند و این موضوع، نگرانی‌هایی را بابت افزایش نرخ خدمات و قیمت قطعات یدکی، ایجاد کرده است. این در شرایطی است که مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) با اشاره به ذخایر قطعه این شرکت می‌گوید که قیمت قطعات به واسطه نوسانات ارزی افزایش چشمگیری نخواهد داشت.رضا حسینی در حاشیه نشست خبری دیروز خود با تاکید بر اثرپذیری قیمت قطعات از تورم و نوسان ارزی گفت: قطعا نمی‌توان گفت بالا رفتن نرخ ارز بر قیمت قطعات یدکی اثرگذار نیست، با این حال ایساکو از قبل، اقدامات لازم را برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت انجام داده است.

راهکار ایساکو برای خنثی سازی اثر نوسانات ارزی

وی افزود: برای ما قابل پیش بینی بود که با نوسان ارزی مواجه خواهیم شد. از همین رو قطعات زیادی را در زمان پایین بودن نرخ ارز، سفارش‌گذاری و تامین کردیم و در حال حاضر نیز ذخایر قطعه‌ای مناسبی داریم. حسینی تاکید کرد: این ذخایر می‌تواند مانع افزایش شدید قیمت قطعات در قالب خدمات پس از فروش شود و ایساکو تمام سعی خود را خواهد کرد تا قیمت‌ها افزایش چشمگیری نداشته باشند.

مدیرعامل ایساکو اما در پاسخ به این پرسش که کدام محصولات ایران خودرو در ایام نوروز، امداد بیشتری را طلب کردند، گفت: گروه سمند و پژو ۲۰۶ بیشترین خدمات امدادی را دریافت کردند که این موضوع البته با فراوانی آنها در ارتباط است.وی در ادامه با اعلام آمارهای ثبت شده امدادخودرو در تعطیلات نوروز افزود: میانگین مدت زمان انتظار امداد و خدمات خودرویی به ۵/ ۲۴ دقیقه در سال ۹۷ رسیده که در مقایسه با سال ۹۶ افزایش ناچیزی داشته است. حسینی با تاکید بر اینکه در طرح امداد و خدمات نوروزی ۱۳۹۷ میزان خدمات ارائه‌شده به شهروندان نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۲۰ درصد افزایش داشته، ادامه داد: در ایام نوروز ۶۰ هزار خدمات امدادی به خودروهای در راه مانده ارائه شد و تعداد ۷۸ هزار دستگاه خودرو نیز در شبکه خدمات پس از فروش در سراسر کشور مورد پذیرش قرار گرفتند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید