امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
جزییات آزادسازی واردات خودروهای بالای 2500 سی سی
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   355

جزییات آزادسازی واردات خودروهای بالای 2500 سی سی

تصمیمات دولت برای واردات خودرو به مرحله نهایی خود نزدیک شده است.

به گزارش عصر خودرو، در این مصوبه تصمیم‌های جدید زیادی هست که قطعاً چگونگی اجرای آن حاشیه‌های زیادی به همراه خواهد داشت چراکه بر اساس آن واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی آزاد خواهد شد و واردات خودرو به‌طور کامل منوط به تولید خواهد بود.

در این مصوبه واردات خودرو بالای دو هزار و پانصد سی‌سی آزاد خواهد شد و به ترتیب با خودروهای بازه قیمتی 40 تا 50 هزار دلار 50 درصد افزایش تعرفه، 50 تا 60 هزار دلار افزایش 75 درصدی و 60 هزار دلار به بالا صد در صد به تعرفه اضافه خواهد شد. بر اساس این مصوبه، تعرفه واردات با حجم موتور کمتر از 2500 سی‌سی هیچ تغییری نخواهد داشت.

در این مصوبه واردات فقط توسط نمایندگان رسمی پیش‌بینی شده است و هر برند فقط اجازه واردات سه هزار دستگاه خودرو را با سقف مالی صد میلیون دلار خواهد داشت. برای واردات بیشتر از این سهمیه سه هزار دستگاهی، امتیازاتی شامل صادرات خودرو، صادرات قطعه و تولید خودرو پیش‌بینی شده است.

به این ترتیب واردکنندگان رسمی هر برند به میزان صادرات خودرو و قطعات خودرو و نیز تولید هر خودرویی حتی خودروهای داخلی سقف بالاتری برای واردات خود کسب خواهند کرد.

پیچیدگی‌های بسیار زیاد این مصوبه باعث خواهد شد تفاسیر مختلفی در مسیر اجرا به وجود آید که قطعیت اجرای مصوبه را دچار مشکل خواهد کرد.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید