امروز : یکشنبه, 26 خرداد 1398
نفسی راحت برای ایلان ماسک انصراف حدود یک چهارم از خریداران تسلا مدل 3
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   175

حدود دو سال پیش بود که کمپانی تسلا پیش فروش سدان ارزان قیمت مدل 3 را آغاز کرد. با توجه به موفقیت هایی که این خودروساز کالیفرنیایی با مدل S و مدل X کسب کرده بود، بسیاری از افراد با پرداخت مبلغ 1000 دلار برای خرید این خودرو ثبت نام کردند.

در آن زمان مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک قول داده بود که خودروهای ثبت نام شده را در سال ۲۰۱۸ تحویل می دهد؛ اما میزان استقبال از این مدل 3 به حدی بالا بود که تسلا با چالش های زیادی مواجه شد و نتوانست به موقع سفارش ها را به دست مشتریان برساند.

نفسی راحت برای ایلان ماسک انصراف حدود یک چهارم از خریداران تسلا مدل 3

در طول دو سال گذشته موانعی که بر سر راه تولید مدل 3 وجود داشته، همواره به یکی از مباحث اصلی رسانه ها تبدیل شده اند. با این حال با سیاست هایی که ایلان ماسک در ماه های گذشته اتخاذ کرده، تولید مدل 3 شتاب بیشتری به خود گرفته است.

در حالی که بسیاری از خریداران این سدان برقی ۳۵ هزار دلاری امیدوار بودند با رشد شتاب تولید، بیش از این منتظر دریافت خودرو خود نمانند، آقای ماسک چندی پیش اعلام کرد که تولید یک نسخه قوی تر 87 هزار دلاری از مدل 3 را در اولویت قرار خواهد داد.

نفسی راحت برای ایلان ماسک انصراف حدود یک چهارم از خریداران تسلا مدل 3

با توجه به این مساله به نظر می رسد که بخش قابل توجهی از خریداران این خودرو از تصمیم خود صرف نظر کرده و سفارششان را لغو کرده اند. بر اساس داده هایی که شرکت Second Measure در اختیار دارد، ۲۳ درصد از خریداران مدل 3 تا پایان ماه آوریل انصراف داده و پول خود را بازپس گرفته اند.

در فرایند خرید مدل 3، تا زمانی که مشتری با پرداخت 2500 دلار دیگر، مشخصات دلخواه خودروی خود را انتخاب نکرده باشد، می تواند نسبت به لغو سفارش اقدام کند. آنطور که Second Measure گزارش کرده، تا ماه آوریل تنها 8 درصد از خریداران آمریکایی با پرداخت مبلغ یاد شده و انتخاب مشخصات، این مرحله را پشت سر گذاشته اند.

نفسی راحت برای ایلان ماسک انصراف حدود یک چهارم از خریداران تسلا مدل 3

البته در این بین تسلا داده های شرکت Second Measure را چندان صحیح ندانسته و آن را مغایر با داده های داخلی خود می داند. به هر ترتیب از آنجایی که تسلا 400 هزار سفارش از مدل 3 را هنوز باید تحویل دهد، شاید انصراف برخی از مشتریان باعث شود ایلان ماسک نفس راحتی بکشد.

گفتنی است تا پایان ماه میلادی کنونی تسلا تولید هر هفته 6000 دستگاه مدل 3 را هدفگذاری کرده است. برای دستیابی به این هدف، خطوط تولید تسلا به صورت 24 ساعته مشغول کار هستند.

ماسک برای حل مشکل تولید تسلا مدل ۳ دست به دامن برنامه نویسان شد


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید