امروز : دوشنبه, 29 بهمن 1397
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
3/50 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   116

مرور وضعیت فروش برندهای مختلف و محصولات‌شان در بازار اروپا نشان می‌دهد ما در ایران با لیستی از وارداتی‌های محبوب و موفق یا مونتاژی‌های پرفروش روبروییم که دارزش خرید بالایی دارند. مشتریان ایرانی که با انحصار شدید در زمینه خرید خودرو مواجه‌اند، از مجموع حدود 350 مدل مختلفی که از ابتدای امسال تاکنون در بازار اروپا عرضه شده‌اند تنها به کمتر از 30مدل دسترسی دارند.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
فولکس واگن گلفGTI در ایران با موتور 241 اسبی از قیمتی 300 میلیون تومانی برخوردار است
به گزارش دنده 20، نگاهی به عملکرد و میزان فروش 16خودرو وارداتی یا مونتاژی مدرن بازار ایران در اروپا نشان می‌دهد جدیدترین خودرو فولکس در ایران یعنی گلف همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار اروپا است. به غیر از چند محصول فولکس، خودرو‌هایی از برند‌های پژو، رنو، هیوندای و تویوتا هم در بین 100اتومبیل برتر اروپا قرار دارند که اینجا آن‌ها را به ترتیب برایتان فهرست کرده‌ایم. نکته جالب لیست موفقت چشمگیر سیتروئن سی3 نخستین خودرو پسابرجامی سایپا در ایران است که توانسته در بین ۱۱ خودرو پرفروش بازار اروپا جای گیرد.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
از جمله نکات جالب بازار اروپا این است که هنوز هم خریداران قاره سبز علاقه بالایی برای خرید خودرو‌های هاچ‌بک و سدان‌های شهری از خود بروز می‌دهند. در ده لیست ده خودرو برتر بازار اروپا هنوز هم نام چند مدل هاچ‌بک مثل فولکس واگن گلف دیده می‌شود. در عین حال رنو، پژو، تویوتا و فولکس در اروپا هم از محبوبیت بالایی برخوردارند.

1 - فولکس‌واگن گلف: محصول تازه ماموت خودرو با قیمتی ۳۰۰ میلیونی تا اینجای سال ۲۰۱۸ توانسته با رشدی 14.8درصدی، بیش از ۱۷۲ هزار دستگاه فروش داشته باشد. این یعنی گلف به تنهایی 20درصد آمار فروش کل فولکس را به خود اختصاص داده و اهمیت بالایی در موفقیت امروز روباه آلمانی دارد.

محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
فولکس واگن تیگوان با قیمتی 550 میلیونی، رسما گران‌ترین کراس‌اوور اقتصادی بازار ایران است
2- فولکس‌واگن تیگوان: دیگر محصول گروه ماموت در ایران ششمین خودرو پرفروش اروپا است و با رشدی ۸ درصدی در سال ۲۰۱۸ توانسته در اروپا طی ۴ ماه حدود ۹۱ هزار دستگاه فروش داشته باشد.

3- سیتروئن سی ۳: نخستین محصول پسابرجامی سیتروئن در ایران با قرارگرفتن در رتبه یازدهمین خودرو پرفروش بازار اروپا در۴ ماهه نخست ۲۰۱۸ توانسته مجموعا ۷۶ هزار دستگاه فروش کند که این میزان توام با رشدی 3.7 درصدی بوده است. سی3 در ایران قیمتی 125 میلیون تومانی دارد.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
سیتروئن سی3؛ نخستین محصول پسابرجامی سایپای کاشان

بیشتر بخوانید : یکه تازی فولکس، رنو و پژو در بازار اروپا

4- رنو کپچر: سیزدهمین اتومبیل پرفروش بازار اروپا محبوب‌ترین کراس‌اوور کامپکت قاره سبز هم هست و در ۴ ماهه اول ۲۰۱۸ با رشدی 4.4 درصدی، مجموعا ۷۴ هزار دستگاه فروش داشته است.

5- پژو ۲۰۰۸: نخستین محصول پسابرجامی پژو در ایران هفدمین اتومبیل محبوب اروپایی هاست که با فروش ۶۶ هزار دستگاهی، امسال حدود ۴ درصد افت فروش داشته است. این خودرو در مجموعه ایکاپ مونتاژ می‌شود.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
پژو2008 با عبور از قیمت 180میلیون تومان، هم‌اینک در بازار به شدت کمیاب شده است
6- فولکس واگن پاسات: سدان ۴۵۰ میلیونی ماموت توانسته در عصر انقراض سدان‌ها، بیستمین خودرو محبوب مردمان اروپا باشد. مجموع فروش پاسات در ۱۲۴ روز اول سال با 1.8 درصد رشد به حدود ۵۹ هزار دستگاه می‌رسد.

7- هیوندای توسان: شاسی‌بلند محبوب هیوندای در ایران با قرارگرفتن در رتبه بیست‌وهشتم جدول پرفروش‌ترین‌های اروپا توانسته کمی بیش از ۵۰ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته باشد گرچه این خودرو امسال را نزولی 5.5 درصدی شروع کرده است.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
9- کیا اسپورتیج: با نزولی 4.1 درصدی در میزان فروش، اسپورتیج امسال کمی بیش از ۴۶ هزار دستگاه در اروپا فروش داشته و سی و سومین اتومبیل محبوب اروپایی هاست.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
10- مینی کوپر اس: محصول ۵۰۰ میلیونی پرشیا خودرو در ایران در رتبه سی‌وهشتم بازار اروپا را در مجموع عملکرد ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به دست آورده است. فروش مینی کوپر اس در این مدت کمی بیشاز ۴۳ هزار دستگاه فروش داشته است.

11- تویوتا CH-R: کراس‌اوور ساب‌کامپکت و جذاب تویوتا تا اینجای سال موفق شده با رشدی ۱۰ درصدی حدود ۴۵ هزار دستگاه فروش داشته و به عنوان سی‌وچهارمین اتومبیل محبوب اروپایی‌ها از جایگاه مناسبی برخوردار شود.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
12- ب ام و ایکس۱:نفروش‌ترین شاسی‌بلند ب.ام.و در ایران با مجموع فروش ۴۰ هزار دستگاه و افت 6.6 درصدی، در رتبه چهل و سوم لیست محبوب‌ترین خودرو‌های بازار اروپا قرار دارد.

13- هیوندای آی ۲۰: نخستین محصول پسابرجامی هیوندای در ایران که فعلا قیمتی ۱۵۰ میلیونی پیدا کرده، پنجاه و سومین خودرو موفق بازار اروپا است که با افتی 2.1 درصدی در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۸ مجموعا ۳۳ هزار دستگاه فروش داشته است.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
14- هیوندای آی ۱۰: محصول ناکام هیوندای در ایران در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۸ در اروپا کلا ۲۹ هزار دستگاه فروش داشت هو با نزولی ۶ درصدی در رتبه شصتمین خودرو موفق بازار اروپا جای گرفته است.
محبوب ترین خودروهای بازار اروپا در ایران
15- نیسان جوک: غورباقه زشت نیسان هم با افتی وحشتناک به میزان ۲۵ درصد، امسال تنها 25.8هزار دستگاه فروش داشته و هفتاد و یکمین خودرو محبوب مردم اروپا است.

16- تویوتا راو ۴: پرفروش‌ترین شاسی‌بلند تویوتا در جهان محبوبیتی در اروپا ندارد. این خودرو در رتبه هفتاد و سوم جدول قرار داشته و کمی بیش از ۲۵ هزار دستگاه فروش داشته است.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید