امروز : ﺳﻪشنبه, 06 فروردین 1398
خریداران چینی خودرو رکورد زدند
3/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   151

وزارت صنایع سنگین چین اعلام کرده است رشد تقاضای خودرو در بازار این کشور با رشدی ۷.۹ درصدی به بالاترین میزان خود رد سال‌های اخیر رسیده است. در حالی که در ماه می ۲۰۱۸ بیش از ۱.۹ میلیون دستگاه خودرو جدید در چین به فروش رفته مجموع فروش اتومبیل سبک در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با رشدی ۵.۵ درصدی به بیش از ۹.۹ میلیون رسیده است.
خریداران چینی خودرو رکورد زدند

به گزارش دنده 20، بررسی وضعیت فروش اتومبیل در بزرگترین بازار خودرو جهان نشان می‌دهد با وجود میل شدید خریداران به انواع شاسی‌بلند‌های کوچک و بزرگ، در چین همچنان این سدان‌ها هستند که پیشتاز بوده و با اختلاف پرفروش‌ترین محصولات این روز‌های بازار خودرو چین هستند.
خریداران چینی خودرو رکورد زدند

بر این مبنا در ماه می ۲۰۱۸ خریداران چینی بیش از ۹۴۰ هزار دستگاه اتومبیل سدان خریداری کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشدی ۱۲ درصدی حکایت دارد. در عین حال خریداران در این ماه تنها ۷۶۱ هزار دستگاه از اقسام مختلف اتومبیل‌های اس‌یووی، کراس‌اوور و شاسی‌بلند را سفارش داده‌اند که گرچه رشدی ۶.۵ درصدی را بازگو می‌کند، ولی همچنان در پس کلاس سدان‌ها قرار دارد.
خریداران چینی خودرو رکورد زدند

در رتبه‌های بعدی هم خودرو‌های چندمنظوره و انواع مینی‌بوس‌ها قرار دارند که به ترتیب با تعداد ۱۳۹ هزار و ۴۹ هزار دستگاه از رشد‌های ۷.۱ و ۱.۷ درصد برخوردار بوده و نشان از وضعیت مناسب خرید و فروش محصولات تجاری در چین دارد. در مجموع پیش‌بینی کارشناسان بازار خودرو چین نشان می‌دهد با توجه به وضعیت مناسبی که در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۱۸ رخ داده احتمالا امسال با رشدی ۳ درصدی، مجموع فروش خودرو‌های سبک به بیش از ۲۵.۶ میلیون دستگاه خواهد رسید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید