امروز : پنجشنبه, 02 اسفند 1397
چند نکته مهم درباره خرید خودروی دست دوم
3/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   292

چند نکته مهم درباره خرید خودروی دست دوم
برای خرید خودروی دست دوم باید سه مسأله مهم شامل عدم هرگونه مشکل حقوقی و سندی، سلامت تمامی اجزای فنی و تطابق وضعیت بدنه با گفته‌های فروشنده را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.

به گزارش«عصرخودرو»، اولین و حیاتی‌ترین مرحله، اطمینان از وضعیت حقوقی و سندی خودرو است. پس از آن، می‌توان با مراجعه به یک متخصص صافکاری و نقاشی ماهر به راحتی از چگونگی وضعیت بدنه و هرگونه رنگ‌شدگی یا ضربه داشتن آن اطمینان حاصل نمود.
همچنین تا حد امکان از خرید خودروهایی (مخصوصاً انواع دیفرانسیل جلو) که در ناحیه شاسی و سرشاسی متحمل ضربات سنگین شده‌اند اجتناب کنید. پیرامون مباحث و مشکلات فنی باید گفت گرچه به عقیده بعضی با صرف هزینه قابل حل بوده و از طرفی در تعیین قیمت نهایی خودرو توسط فروشنده و کارشناس نیز لحاظ می‌گردند، اما بهتر است پیش از خرید سراغ یک مکانیک کاردان رفته و از خرابی‌ها و زیان‌های احتمالی آینده جلوگیری به عمل آورید.
همچنین برای اطلاع از پیشینه خودروهای دارای ضمانت، می‌توانید با تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز نیز صحبت کنید؛ گرچه گاهاً تخلفاتی هم در این زمینه مشاهده شده است. در نهایت هم با توجه به پدیده "کم کردن کیلومتر"، به عدد نمایش داده شده اکتفا نکرده و کارکرد واقعی خودرو را از فرسایش قطعات داخلی و تزئینی و نیز صدای پیشرانه تشخیص دهید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید