امروز : ﺳﻪشنبه, 31 اردیبهشت 1398
بنز با ایده های یک ایرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می کند
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   346

مرسدس بنز اخیرا اعلام کرده به زودی از نسل جدید خودروی باری و تجاری خود با نام اسپرینتر رونمایی می‌کند. این خودرو که گفته شده با الهام از کانسپت ویژن ون ساخته طراح ایرانی دایملر یعنی محمدحسین امینی یکتا طراحی شده، از سال 2000 در بازارهای جهانی حضور داشته و یکی از محبوب‌ترین ون‌های کاری-تجاری جهان است. این خودرو که قرار است در مهمترین رویداد خودروهای تجاری آمریکای شمالی تا دو روز دیگر رونمایی شود، با فرمی زیبا و مدرن تلاش دارد تا با خودروهای هم رده از قبیل فورد ترانزیت، فولکس واگن ترانسپورتر و رنو ترافیک به رقابت بپردازد.

بنز با ایده های یک ایرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می کند

تصاویر/ ون آلمانی با طرح ایرانی

به گزارش دنده 20، این خودرو آشکارا نسبت به نسل فعلی توسعه یافته و به مدد سیستم‌های نوینی از قبیل دستیار رانندگی خودکار، موتور الکتریکی برد بلند و نیز فضای بارگیری عریض و بزرگ که نقل و انتقال بار با آن ساده است، بهترین ساخته مرسدس بنز در این بخش از آغاز سال 2000 تا کنون است. در عین حال این خودرو با سطح بالاتری از ایمنی نسبت به مدل‌های قبلی، کارایی اقتصادی بالاتری داشته و هزینه نگهداری کمتری دارد.

بنز با ایده های یک ایرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می کند
حالا همه چشم‌ها در بخش خودروهای تجاری به نمایشگاه خودروهای تجاری آتلانتا (NACV) است که در آن از نسل جدید بنز اسپرینتر رونمایی می‌شود. گفته می‌شود بنز با هدف دور زدن تعرفه‌های تجاری جدید آمریکا در بخش خودرو، تلاش دارد تا کارخانه‌ای در چارلستون تاسیس کرده و بخش مهمی از پروسه تولید ون اسپرینتر را در این کارخانه مستقر کند. اهمیت و ارزش این کار برای مرسدس بنز از آنجا دوچندان است که بازار خودروهای تجاری آمریکا برای بنز دومین بازار مهم جهان است و این شرکت تلاش دارد تا به شکلی قدرتمند در آمریکا حضور داشته باشد.
بنز با ایده های یک ایرانی آینده خودروهای تجاری را متحول می کند

به غیر از این، مرسدس بنز تلاش دارد از طریق کارخانه بزرگ خود در دوسلدورف آلمان، تولید نسل جدید ون اسپرینتر را در انواع تک سوز، هیبرید و الکتریکی به ششکلی گسترده کلید بزند. گفته می‌شود نمونه نهایی ون اسپرینتر گرچه در بخش بدنه و طراحی به شدت شبیه ویژن ون است اما فاقد بسیاری از ایده‌های امینی یکتا به ویژه در بخش داشبورد هوشمند فاقد فرمان، به کارگیری دوربین به جای آینه، پهپاد و جلوپنجره شفاف هشداردهنده خواهد بود. در واقع نمونه مفهومی با واقعیات بازار هماهنگ شده و با توجه به امورات روزمره تولید می گردد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید