امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
محدودیت در تولید بنزین سوپر موقتی است
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   130

محدودیت در تولید بنزین سوپر موقتی است
امتیاز بدهید

به گزارش جهان صنعت و به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وزارت نفت برای اینکه به عامه متقاضیان در جایگاه‌های عرضه سوخت پاسخگو باشد به صورت موقت جا‌به‌جایی را در تولید بنزین انجام می‌دهد، از این رو محدودیت در تولید بنزین سوپر موقتی است‌.

اسدالله قره‌خانی درباره موضوع محدودیت در تولید بنزین سوپر گفت: با توجه به افزایش مصرف بنزین در سراسر کشور، پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند که بنزین سوپر تولید می‌کند اولویت خود را بر تولید بنزین یورو ۴ قرار داده است زیرا مولفه‌های بنزین یورو ۴ با بنزین سوپر یکسان است‌.

به گزارش وزارت نفت، وی افزود: زمانی که مقدار مصرف بنزین در کشور افزایش می‌یابد، بنزین یورو ۴ تولید می‌شود و با کاهش مصرف بنزین یورو ۴، بیشتر بنزین سوپر تولید می‌شود‌.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصرف بنزین سوپر در کشور بالا نیست، تصریح کرد: وزارت نفت برای پاسخگو بودن به عامه متقاضیان در جایگاه‌های عرضه سوخت، به‌طور موقت این چرخش را در دستور کار قرار می‌دهد‌.
قره‌خانی تصریح کرد: اگر مصرف بنزین در کشور کاهش یابد جا‌به‌جایی در تولید بنزین سوپر انجام می‌شود‌.

حدود سه ماه است که بنزین سوپر در برخی جایگاه‌های سوخت با کمبود مواجه شده و بسیاری از جایگاه‌ها، بنزین سوپر عرضه نمی‌کنند‌؛ موضوعی که بررسی لایه‌های پنهان آن نشان می‌دهد معلول مصرف بالای سوخت است و با وجود اینکه به گفته مسوولان، پالایشگاه‌ها در حد توان خود تولید می‌کنند، باز هم زورشان به مصرف خودروها نمی‌رسد‌.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید