امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
موفقیت مالی تویوتا در نیمه نخست سال 2018
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   180

انتشار آخرین گزارش مالی بزرگترین خودروساز آسیا از رشد چشمگیر فروش و سودآوری بالای تویوتا حکایت دارد. این اتفاق در حالی رقم خورده که تویوتا امسال بیشترین میزان واردات خودرو را به آمریکا داشته و همزمان تولیدش در این کشور تحت تاثیر افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم تضعیف شده است.
موفقیت مالی تویوتا در نیمه نخست سال 2018
به گزارش دنده 20، تویوتا به لطف اتفاقات مثبتی که در نیمه نخست سال 2018 در بازارهای آسیایی و نیز آمریکای شمالی برایش رقم خورده، پیش‌بینی خود نسبت به چشم‌انداز سود سال 2018 را با اندکی ارتقا، روی 28.2 میلیارد دلار تنظیم کرد. برمبنای خبری که رویترز منتشر کرده، این موضوع در صورت صحت به معنی رشد سود بزرگترین خودروساز ژاپن در سال 2018 به میزان 4.2 درصد است.
طبق گزارشی که اتوموتیونیوز منتشر کرده تویوتا موفق شده در سه ماهه دوم سال 2018 حد فاصل آوریل تا ژوئن، با رشد 19 درصدی سود عملیاتی مواجه شود. سومین خودروساز جهان در حالی این عنوان را به دست آورده است که در سی ماه گذشته چنین رقمی از سود و رشد سود را تجربه نکرده است.
فروش این شرکت در جهان مجموعا یک درصد رشد داشته است گرچه این میزان در آسیا به حدود 8.5 درصد می‌رسد. در آمریکای شمالی هم به لطف رشد تقاضا برای دو وانت بزرگ تاکوما و تاندارا، تویوتا توانسته به رغم کاهش سود، نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد بیشتر خودرو بفروشد.
موفقیت مالی تویوتا در نیمه نخست سال 2018
البته از یک جهت دیگر هم عملکرد سه ماهه دوم سال 2018 برای تویوتا امیدبخش است. اینکه بزرگترین خودروساز ژاپن با فروش 2.6 میلیون دستگاه خودرو توانسته بیش از 6.1 میلیارد دلار سود در این 93 روز کسب کند. نخستین خودروساز آسیا در عین حال موفق شده صدرنشین بیشترین میزان صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها هم باشد.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید