امروز : یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398
دردسرهای فولکس واگن تمامی ندارد
4/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   122

دردسرهای فولکس واگن تمامی ندارد
امتیاز بدهید

چندین ماه پس از آن که فولکس واگن ، خودروساز مطرح دنیا و آلمان یک رسوایی در ایالات متحده به بار آورد می گذرد. رسوایی عظیمی که دردسرهای عظیمی، از جریمه ها و خسارت های مالی تا دستگیری مدیران را برای این شرکت در پی داشت. حال هفته نامه آلمانی اشپیگل، خبر از دردسر جدیدی برای فولکس واگن داده است.

هفته‌نامه آلمانی اشپیگل گزارش داده هربرت دیس، مدیر گروه خودروسازی فولکس‌واگن دو ماه زودتر از برملا شدن تقلب در آزمایش موتورهای دیزل، از این موضوع باخبر شده اما چیزی به سهام‌داران فولکس‌واگن نگفته است.

آقای دیس در زمان این رسوایی در سال ۲۰۱۵ به تازگی از ب‌ام‌و به گروه فولکس‌واگن پیوسته بود و مدیریت مارک فولکس‌واگن را در این گروه برعهده داشت. او اواخر فروردین امسال در تغییری ناگهانی به جای ماتیاس مولر به مدیریت گروه خودروسازی منصوب شد. گفته می‌شد دلیل رسیدن او به مدیریت گروه این است که او سابقه طولانی در فولکس‌واگن ندارد و اتهامی درباره این رسوایی متوجه او نیست.

برملا شدن این تقلب ضربه بزرگی به اعتبار فولکس‌واگن زد و این شرکت ناگزیر شده تا کنون بیش از ۲۷ میلیارد دلار جریمه پرداخت کند.

اشپیگل اطلاعات گزارش خود را از مدارک دادستانی به دست آورده است. دادستانی آلمان در حال بررسی پرونده‌ای در ارتباط با این رسوایی است.

مدیران فولکس‌واگن می‌گویند کاری غیرقانونی انجام نداده‌اند و به سهامداران چیزی نگفتند چون هنوز ابعاد موضوع برای خودشان معلوم نبود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید