امروز : دوشنبه, 02 اردیبهشت 1398
نگاهی به جایگزین آئودی R8
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   163

نگاهی به جایگزین آئودی R8
امتیاز بدهید

آئودی قرار است تا دو سال دیگر اسپرت‌ترین مدل خود R8 را بازنشسته کند و از الان گمانه‌زنی درباره جانشین این مدل آغاز شده است. بازار این پیش‌بینی‌ها و شایعه‌ها هفته پیش با رونمایی یک کانسپت جدید داغ‌تر شد.

آئودی با مدل PB18 ئی-ترون در جستجوی جایگاهی برای آینده خودروهای اسپرت در جهانی است که موتورهای درون‌سوز جای خود را به موتورهای الکتریکی داده‌اند. بخش جلوی کانسپت از ماشینی الهام گرفته که آئودی با آن در مسابقات استقامت ۲۴ ساعته لومان شرکت کرد. عقب ماشین اما با نگاهی کاربردی طراحی شده است تا حدی که ۴۷۰ لیتر جای بار دارد که بسیار بیشتر از میانگین جای بار در یک ماشین متوسط است.

برخلاف روند کنونی صنعت خودرو که بیشترین تمرکزش بر توسعه فن‌آوری‌های خودران است، آئودی در کانسپت جدیدش بر راننده و تجربه رانندگی تمرکز کرده است. برای تاکید بر این موضوع، صندلی راننده طوری طراحی شده که اگر بخواهد فرمان، داشبورد و همه پدال‌ها به وسط اتاق منتقل می‌شود تا راننده جاده را شبیه به ماشین‌های مسابقه تجربه کند.

ماشین سه موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۶۷۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. آئودی می‌گوید شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این کانسپت اندکی بیشتر از دو ثانیه است. آئودی می‌گوید برد ماشین با هر بار شارژ تا ۵۰۰ کیلومتر است. به گفته کارخانه باتری‌ها را می‌توان با شارژر سریع در مدت ۱۵ دقیقه شارژ کرد و امکان شارژ بی‌سیم باتری‌ها هم وجود دارد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید