امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
افزایش تیراژ تولید تویوتا در چین
4/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   171

امتیاز بدهید

خودروسازان ژاپنی و کره ای به بازار خودروی چین علاقه زیادی دارند و اکثرا در فکر راه اندازی خط تولیدهای بیشتری در این کشور هستند. در همین حین، تویوتا در چین فعالیتش را گسترش داده و به دنبال توسعه بازار خود در این کشور است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت اتونیوز، تازه‌ترین گزارش‌های بدست آمده از سوی منابع آگاه حاکی از آن است که شرکت ژاپنی تویوتا موتورز تصمیم گرفته است تولید خودروهای این برند را در بازار چین به ۳ برابر میزان کنونی آن برساند.

به نظر می‌رسد که تویوتا بعنوان بزرگترین خودروساز آسیا می‌خواهد تولید سالانه خود را در چین به ۳.۵ میلیون دستگاه خودرو برساند و این بدان معناست که تقریبا تولیداتش را به ۳ برابر افزایش خواهد داد.

تویوتا هم‌اکنون سالانه در چین ۱.۱۶ میلیون دستگاه خودرو تولید و عرضه می‌کند که با فروش بیش از ۱.۳ میلیون دستگاه خودروی تویوتا در سال گذشته، سهم خود را در این بازار مهم و بزرگ به ۴.۵ درصد می‌رساند. این در حالیست که فولکس واگن و جنرال موتورز در سال گذشته بالغ بر ۴ میلیون دستگاه خودرو را در چین عرضه کرده و به فروش رساندند.

یکی از محصولات تویوتا که با استقبال بی‌نظیری از سوی مردم و مشتریان چینی برخوردار شد، خودروی هیبریدی تویوتا پریوس بود که با شعار حمایت و محافظت از محیط زیست و زمین پاک توانست فروش فوق العاده و موفقیت آمیزی را برای خود رقم بزند.

به نظر می‌رسد که این خودروساز ژاپنی به‌منظور افزایش رقابت‌پذیری با خودروسازان برتر و فعال در چین نظیر فولکس واگن آلمان، جنرال موتورز آمریکا و جیلی چینی که بزرگترین خودروساز داخلی در این کشور به شمار می‌رود، قصد دارد میزان تولید و عرضه خود را ۳ برابر میزان فعلی خود کند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید