امروز : دوشنبه, 02 اردیبهشت 1398
اولین آئودی الکتریکی رونمایی شد
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   119

اولین آئودی الکتریکی رونمایی شد
امتیاز بدهید

آئودی اولین ماشین الکتریکی خود را سانفرانسیسکو و در حیات خلوت نزدیک‌ترین رقیبش تسلا رونمایی کرد. آئودی ئی-ترون یک شاسی‌بلند متوسط است و با قیمت پایه نزدیک به صد هزار دلار از زمستان امسال به بازار عرضه شده با تسلا مدل X، مرسدس-بنز EQC و جگوار i-Pace رقابت می‌کند.

ظاهر ئی-ترون کمی با مدل‌های غیرالکتریکی آئودی فرق دارد، اما در مجموع تغییری انقلابی در طراحی این خودرو دیده نمی‌شود. آئودی برای اولین بار به خریداران این امکان را داده که به جای آینه‌های بغل، دو دوربین سفارش دهند که تصاویر پشت ماشین را در نمایشگری روی در به راننده نشان می‌دهد.

ئی-ترون دو موتور الکتریکی دارد که چهار چرخ ماشین را حرکت می‌دهد. نیروی این موتورهای در باتری ۹۵ کیلووات در ساعت ذخیره می‌شود. ماشین با هر شارژ کامل بیش از ۴۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. حداکثر سرعت ماشین ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است و در سریع‌ترین حالت شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش ۵.۵ ثانیه اعلام شده است.

داخل ماشین مانند مدل‌های جدید آئودی است که از طریق سه نمایشگر اطلاعات ماشین را در اختیار راننده قرار می‌دهد و می‌توان از طریق آنها بخش‌‌های مختلف را کنترل کرد. آئودی می‌گوید این ماشین مخصوصا برای سرنشینان عقب از همه رقبایش جادارتر است.

ئی-ترون در کارخانه‌ای در شهر بروکسل در بلژیک ساخته می‌شود. آئودی می‌گوید این ماشین یکی از دوازده مدل الکتریکی است که تا سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه خواهد شد. آئودی پیش‌بینی کرده تا آن زمان ماشین‌های الکتریکی و هیبرید یک سوم فروش کارخانه را شامل شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید