امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
افزایش 60 درصدی قیمت بنزین در آمریکا بازگشت رونق به بازار خودروهای سبز
3/00 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   89

در چند ماه اخیر قیمت نفت همواره سیر صعودی داشته است و همین امر می تواند شرایط بازار خودرو آمریکا (دومین بازار بزرگ خودرو جهان) را دستخوش تغییرات متعددی کند.
اندی لیپو رئیس شرکت نفت لیپو گفت افزایش قیمت نفت باعث افزایش قیمت بنزین در آمریکا می شود. دونالد ترامپ نمی تواند قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا از پس این مسئله برآید.
در حالی که دونالد ترامپ در ماه های اخیر بارها از اوپک خواسته تا جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد، قیمت بنزین در آمریکا در آستانه انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر به بالاترین رقم فصلی ۴ سال گذشته رسیده است.افزایش 60 درصدی قیمت بنزین در آمریکا بازگشت رونق به بازار خودروهای سبز

سخنگوی اتحادیه خودروداران آمریکا در همین رابطه می گوید: در حالی که قیمت بنزین معمولا بعد از پایان فصل تابستان کاهش می یابد، قیمت ها امسال با سرعتی که انتظار می رفت افت نکرده است.
میانگین قیمت بنزین در آمریکا 60 درصد افزایش یافته و از 1.87 دلار در هر گالن در فوریه 2016 به تقریباً 3 دلار در ماه سپتامبر 2018 رسیده است.افزایش 60 درصدی قیمت بنزین در آمریکا بازگشت رونق به بازار خودروهای سبز  قیمت بنزین در آمریکا متاثر از افزایش قیمت جهانی نفت شاهد رشد بوده است و می توان گفت که « از دست رفتن فروش نفت ایران به همراه کاهش تولید ونزوئلا و تردید از توانایی اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک برای جبران این کمبود، باعث افزایش قیمت نفت برنت به 82 دلار در هر بشکه شده است».افزایش 60 درصدی قیمت بنزین در آمریکا بازگشت رونق به بازار خودروهای سبز  این درحالیست که طی چند سال اخیر و پس از پایان یافتن رکود اقتصادی، بازار خودروهای کم مصرف در آمریکا در حال کوچک شدن بود و آمریکایی ها بار دیگر به خرید خودروهای قدرتمند و پر مصرف گرایش نشان می دادند. این شرایط طبیعتا با حمایت کمپانی های بزرگ صنعت انرژی همراه شده بود و مورد استقبال دونالد ترامپ نیز قرار داشت چرا که بدون اعتقاد به مسئله گرمایش جهانی، می توان گفت که رونق اقتصادی بیشتری از مصرف بیشتر انرژی حاصل می شود.

اما حالا با افزایش مجدد قیمت بنزین بار دیگر شرایط تغییر خواهد کرد و این مسئله می تواند به نفع خودروسازان آسیایی و اروپایی تمام شود که در چند ماه اخیر با سخت گیری های عجیب دولت آمریکا در عرضه محصولاتشان مواجه شده اند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید