امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
قیمت 11800 تومانی برای ارز مسافرتی
3/50 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   101

قیمت 11800 تومانی برای ارز مسافرتی
امتیاز بدهید

به گزارش روزنامه جهان صنعت، هر یورو روز گذشته برای مسافران خارج از کشور حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان توسط بانک‌های عامل فروش ارز مسافرتی فروخته می‌شود.
به گزارش ایبنا، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند، می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو با نرخ حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری کنند.
براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه معتبر، بلیت مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد- در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند- اقدام کنند.
همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه
طبق اعلام رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، بازار طلا و سکه در روزهای اخیر به آرامش و ثبات نسبی رسیده و طی یک هفته گذشته کاهش چشمگیری در طلا و سکه به ثبت رسیده است.
محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت این روزهای بازار طلا و سکه اظهار داشت: هم‌اکنون بازار آرامش دارد و ثبات قیمت، برقرار است.
وی با بیان اینکه التهابات بازار کاسته شده و به ثبات نسبی رسیده است، تصریح کرد: هم‌اکنون خرید و فروش با احتیاط انجام می‌شود و دیگر خریدها هیجانی نیست.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در مقایسه با شنبه هفته قبل خبر داد و به تسنیم گفت: قیمت‌ها نسبت به هفته قبل کاهش چشمگیری دارد ولی نسبت به پنجشنبه نوسان جزیی گزارش شده است.کشتی‌آرای با اشاره به ارزش 1203 دلاری اونس جهانی گفت: هر گرم طلای 18 عیار هم‌اکنون در بازار با قیمت 382 هزار تومان فروخته می‌شود.همچنین در بازار سکه، قیمت سکه طرح قدیم سه میلیون و 900 هزار تومان، قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 30 هزار تومان، قیمت نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و 30 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 150 هزار تومان و سکه گرمی660 هزار تومان اعلام شده است.
به گفته این فعال بازار طلا و جواهر قیمت اونس جهانی نسبت به شنبه هفته قبل 10 دلار افزایش داشته است ضمن آنکه قیمت سکه امامی یک میلیون و 50 هزار تومان، نیم سکه 570 هزار تومان، ربع سکه 270 هزار تومان و سکه گرمی 70 هزار تومان در این مدت کاهش یافته است.
گفتنی است هر گرم طلای 18 عیار نیز نسبت به هفته قبل 117 هزار تومان کاهش یافته است که طبق اذعان کشتی‌آرای، این میزان کاهش قیمت برای طلای 18 عیار آن هم در یک هفته بسیار چشم‌گیر است.
کشتی‌آرای در خصوص پیش‌بینی از آینده روند قیمتی در بازار طلا و سکه گفت: حداقل تا یکی دو روز آینده ثبات قیمت داریم. فعلا در همین محدوده نوسان خواهیم داشت.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید