امروز : دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398
کم هزینه ترین خودروهای جهان
3/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   317

با آنکه هزینه‌های نگهداری یک اتومبیل در یک دوره یک ساله گاها می‌تواند تا بیش از 5درصد هزینه خرید اولیه، خرج روی دست خریدار بگذارد اما کمتر پیش می‌آید که به این مقوله مهم توجه کند. از دیگر سو نگاهی به بررسی‌های سالانه وب‌سایت‌های مختلف خودرویی در اروپا و یا آمریکا نشان می‌دهد مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود تا میل خریداران به خرید یک خودرو افزایش یابد، هزینه نگهداری در سال نخست استفاده است که به عنوان عاملی حیاتی، در فروش بالای عمده محصولات محبوبی در اقصی‌نقاط جهان دیده شده و در صنعت خودرو به عنوان یک ویژگی همیشگی، در محصولات ژاپنی ظهور و بروز دارد.

کم هزینه ترین خودروهای جهان
به گزارش دنده 20، در بازار ایران نیز که به غیر از ساخته‌های آمریکایی، محصولاتی از شرق و غرب جهان حضور دارند، این اتومبیل‌های ژاپنی هستند که به لطف کیفیت بالای ساخت، همواره کمترین میزان هزینه در سال نخست را به خریداران خود تحمیل می‌کنند. موتور1 وب‌سایت مشهور آمریکایی در گزارشی ده خودروی برتر در این بخش را معرفی کرده که خوشبختانه 5 تا 6 مورد آنها یا در بازار ایران حضور داشته و یا در شرف ورود به کشور بوده و به زودی می‌توانیم آنها در خیابان‌های کشور ببینیم. این ده اتومبیل در ده رده مختلف به شرح زیر چنین هستند.

رده خودروهای کوچک: تویوتا کورولا

کم هزینه ترین خودروهای جهان
این سدان کوچک که در سال نخست تولید، رمورد پرفروش‌ترین سدان بازار ایران را از آن خود کرد، با هزینه سالانه 341 دلار یکی از اقتصادی‌ترین محصولاتی است که می‌توان در رنج زیر 30 هزار دلار خرید.

رده سدان ها: هوندا آکورد

کم هزینه ترین خودروهای جهان
این سدان متوسط ژاپنی که هم‌اینک با قیمت 240 میلیون در ایران به فروش می‌رود دومین خودروی این لیست است که سالانه تنها 351 دلار هزینه نگهداری دارد.

رده خودروهای بزرگ: تویوتا آوالون

کم هزینه ترین خودروهای جهان

سدان فول‌سایز و نیمه‌لوکس تویوتا دیگر خودروی این لیست است که به طور مشترک در کنار مدل کمری، در رتبه سوم قرار داشته و سالانه کمتر از 388 دلار خرج روی دست صاحبش می‌گذارد.

رده خودروهای اسپورتی: فورد موستانگ

کم هزینه ترین خودروهای جهان

بین نمونه‌های اسپورتی این اسب سرکش امریکایی از همه سر به زیر تر است و در صورت خرید یک فورد موستانگ، شما باید تنها 454 دلار در سال برای نگه‌داری آن هزینه کنید.

رده کراس‌اوورهای کوچک و متوسط: هوندا سی‌آر-وی

کم هزینه ترین خودروهای جهان
برای داشتن این کراس‌اوور 260 میلیون تومانی در ایران نباید درنگ کرد چرا که علیرغم جثه بزرگ و وزن سنگین، سالانه کمتر از 390 دلار هزینه نگهداری دارد و به عنوان کم‌خرج‌ترین خودروی کراس، می‌تواند بهترین انتخاب خریداران عاشق آفرود باشد.

رده اس‌یووی‌های بزرگ: نیسان پت‌فایندر

کم هزینه ترین خودروهای جهان
اس‌یووی فول‌سایز نیسان گرچه ظاهری مخوف و به نظر هزینه‌بر دارد اما واقعا اتومبیل کم‌خرجی است و در مقایسه با نمونه‌های آمریکایی یک اعجوبه تمام عیار است چرا که برای یک سال نگهداری و استفاده از آن تنها باید 406 دلار هزینه کنار بگذارید.

رده مینی‌ون‌ها: هوندا اودیسه

کم هزینه ترین خودروهای جهان

ون بزرگ شرکت هوندا دیگر خودروی این لیست است که علیرغم گنجایش بالا و نیز حجم موتور بالا، هزینه پایینی دارد و برای یک سال استفاده احتمالا چیزی کمتر از403 دلار خرج روی دستتان می‌گذارد.

‌رده وانت‌بارهای نیمه‌سبک: تویوتا تاکوما

کم هزینه ترین خودروهای جهان
شاید عجیب باشد اما این پیکاپ‌وانت قلدر و و خشن که ظاهر مخوفی هم دارد سالانه چیزی در حدود 398 دلار هزینه نگه‌داری دارد، حتی اگر شب و روز با آن بار بکشید و در مناطق ناهموار، از آفرود لذت ببرید.

رده وانت‌بارهای سنگین: فورد اف150

کم هزینه ترین خودروهای جهان

همیشه مشخصات خوب و ویژگی های کم‌نظیرش به لحاظ فنی و اقتصادی زیر سایه طراحی زیبای بدنه‌اش قرار می‌گیرد اما پرفروش‌ترین وانت جهان به لحاظ کیفیت محصولی کم‌نظیر است و بدون خرابی قزعات، سالانه تنها 482 دلار هزینه نگهداری دارد.

رده وانت‌بارهای فوق‌سنگین: نیسان تیتان

کم هزینه ترین خودروهای جهان
این خودرو که در دو سه سال اخیر رشد خوبی را در بخش فروش در آمریکای شمالی به ثمر رسانده سالانه هزینه‌ای معادل 463 دلار برای نگهداری و مواظبت، خرج دارد و مشخصا از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید