امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
نگاهی به قیمت سنسورهای مختلف خودرو در بازار قطعات یدکی جدول
3/50 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   190

در یک خودروی انژکتوری انواع مختلفی از سنسور ها به کار رفته است که هر سنسور وظیفه خاصی را بر عهده دارد داده های این سنسور ها لحظه به لحظه برای ECU ارسال میشود تا این واحد کنترل الکترونیکی شرایط خودرو دریافته و عملکرد را بهینه سازد.
از انواع سنسور خودرو می توان به سنسور دمای هوای ورودی (ATS)، سنسور فشار داخل مانیفولد (MAP)، سنسور دور موتور (RPM)، سنسور سرعت، سنسور ناک، سنسور اکسیژن، سنسور اینرسی و سنسور باران اشاره کرد.
به عنوان نمونه اگر بخواهیم آشنایی کوچکی با سنسور اکسیژن داشته باشیم باید در خصوص آن گفت که جای این سنسور خودرو در مانیفولد خروجی خودرو است. سنسور اکسیژن به عنوان یکی از سنسور های موجود در موتور خودرو اگر درست عمل نکند افزایش مصرف سوخت و کاهش کارایی موتور را با خود به همراه خواهد داشت. این سنسور میزان اکسیژن موجود در گاز خروجی از موتور را در مقایسه با اکسیژن ورودی اندازه می گیرد. این سنسور یک لوله است که انتهای آن بسته است و از سرامیک زیرکونیا ساخته شده است. زیرکونیا ولتاژی در حدود 1 ولت تولید می کند و این ولتاژ وقتی که مقدار اکسیژن افزایش می یابد تا 0 ولت کاهش می یابد. این ولتاژ 0 تا 1 ولت به ECU ارسال می گردد. و ECU میزان تزریق سوخت را با توجه به اکسیژن خروجی تنظیم می کند. بهترین نسبت سوخت به هوا در ولتاژ بین صفر و یک رخ می دهد.
در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر قیمت تعدادی از سنسورهای موجود در بازار:

نگاهی به قیمت سنسورهای مختلف خودرو در بازار قطعات یدکی جدول

نگاهی به قیمت سنسورهای مختلف خودرو در بازار قطعات یدکی جدول  نگاهی به قیمت سنسورهای مختلف خودرو در بازار قطعات یدکی جدول

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید