امروز : یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398
راهکارهای کاستن از التهابات بازار
3/50 امتیاز از 1 رای
 قیمت خودرو  |     |   57

راهکارهای کاستن از التهابات بازار
امتیاز بدهید
یک عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با افزایش اعتبار در گردش قطعه‌سازان، ترخیص قطعات خودرو از گمرک و صدور مجوز واردات خودروهای خارجی می‌توان از التهابات بازار خودرو کاست.
قیمت خودروهای بازار (کلیک کنید)

حسینی‌کیا درباره راه‌های خروج بازار خودرو از نابسامانی گفت: باید دو کار در خودروسازی و قطعه‌سازی کشور انجام شود؛ اول، اعتبار سرمایه در گردش قطعه‌سازان باید افزایش یابد و از رکود خارج شوند و دوم، خودروهای پرمصرف مانند پراید، تیبا، پژو و سمند نباید گران شوند و درباره سایر خودروها نیز اجازه واردات با ارز آزاد داده شود و از آنها عوارض واردات دریافت شود. وزارت صمت می‌تواند از عواید دولتی ناشی از واردات خودرو به خودروهای پرمصرف داخلی یارانه بدهد تا کل تولید و واردات خودرو برایخودروسازان مقرون به صرفه شود. نماینده مردم سنقر در مجلس تاکید کرد: نتیجه نهایی این اقدامات موجب کاستن از التهابات قیمتی بازار خودرو می‌شود.

این عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از ترخیص نشدن لوازم یدکی و قطعات خودرو از گمرک و گفت: علت ایجاد این مساله ریشه در عملکرد دستگاه‌های اجرایی دارد و رئیس‌جمهور و معاون اولرئیس‌جمهور می‌توانند با ورود جدی به این مساله و بررسی مباحث مطرح شده ازسوی وزارت صنعت و گمرک و خودروسازان و قطعه‌سازان تصمیم نهایی را گرفته و با صدور دستور قاطع، بازار خودرو و قطعه را از بلاتکلیفی خارج کنند. ترخیص قطعه از گمرک موجب خروج خودروهای نیمه ساخته از انبار خودروسازان و عرضه به بازار می‌شود، در این صورت روند صعودی قیمت خودرو در بازار متوقف و سیر نزولی قیمت خودرو آغاز می‌شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید