امروز : پنجشنبه, 06 تیر 1398
اولین سدان الکتریکی آئودی
3/50 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   127

اولین سدان الکتریکی آئودی
تولید اولین سدان الکتریکی آئودی از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود
آئودی در نمایشگاه لس‌آنجلس ایده‌ای از اولین سدان الکتریکی خود را در قالب یک کانسپت نمایش داد. آئودی ئی-ترون جی‌تی بعد از دو شاسی‌بلند، سومین مدل الکتریکی کارخانه آلمانی است که قرار است در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود.

ئی-ترون جدید بر روی شاسی سوار می‌شود که پورشه برای اولین مدل الکتریکی خود طراحی کرده است. ماشین دو موتور الکتریکی دارد که بر روی محور‌های جلو و عقب قرار داده شده است و در مجموع ۵۹۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.
شتاب صفر تا صد کیلومتر درساعت ماشین به گفته آئودی ۳.۵ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۲۴۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. آئودی می‌گوید این ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند.

نزدیک‌ترین رقیب آئودی، تسلا مدل S. است که با توجه به اطلاعاتی که آئودی منتشر کرده از نظر عملکرد تفاوت چندانی با اولین سدان الکتریکی آئودی ندارد. آنچه آئودی را از تسلا متمایز می‌کند، امکان سریع شارژ باتری‌هایش است.
به گفته کارخانه آلمانی باتری‌های ئی-ترون را می‌توان در بیست دقیقه تا هشتاد درصد شارژ کرد. این باتری‌ها را همچنین می‌توان به صورت بی‌سیم هم شارژ کرد.

تولید سدان الکتریکی آئودی از اواخر سال ۲۰۲۰ در کارخانه‌ای در جنوب آلمان آغاز شده و اولین ماشین‌ها از اوایل سال ۲۰۲۱ به مشتریان تحویل داده می‌شود.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید