امروز : یکشنبه, 26 خرداد 1398
کاهش شدید روند اسقاط خودروهای فرسوده آسیب پنهان شرایط اقتصادی بر سلامت و محیط زیست
3/50 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   62

این روز ها با لغو واردات خودرو و همچنین تحریم های پیش روی تولید، صحبتی از خروج فرسوده ها نمی شود. این در شرایطی است که اگر روند خروج خودروهای فرسوده تسريع نيابد، قطعا در حوزه آلایندگی، مصرف سوخت و اشباع بازار خودرو در کشور با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد.
طبق آمار در حال حاضر بین یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودروی سواری فرسوده در ایران تردد دارند که در صورت ادامه این روند با توجه به اینکه خودروهای تولیدی از سال 76 از امسال به ناوگان فرسوده افزوده می شوند؛ تا سال 1400 دچار بحران خودروهای فرسوده خواهیم شد.

کاهش شدید روند اسقاط خودروهای فرسوده آسیب پنهان شرایط اقتصادی بر سلامت و محیط زیست

سرهنگ علی محمدی در اين باره اعلام كرده است: کاهش ورود خودروهای خارجی به کشور و افزایش قیمت خودرو مهمترین عوامل کاهش از رده خارج شدن خودروهای فرسوده در کشور بوده است.
سرهنگ علی محمدی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 50 هزار دستگاه خودرو فرسوده از رده خارج شده است این در حالی است که این رقم طی سال گذشته در این مدت بالغ بر 140 هزار دستگاه بوده است.
وی گفت: کاهش ورود خودروهای خارجی به کشور و افزایش قیمت خودرو مهمترین عوامل کاهش از رده خارج شدن خودروهای فرسوده در کشور بوده است.

کاهش شدید روند اسقاط خودروهای فرسوده آسیب پنهان شرایط اقتصادی بر سلامت و محیط زیست  کاهش شدید روند اسقاط خودروهای فرسوده آسیب پنهان شرایط اقتصادی بر سلامت و محیط زیست

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید