امروز : چهارشنبه, 29 خرداد 1398
استقبال از شاسی بلند برقی Bollinger Motors سرآغازی برای تحول در صنعت خودرو
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   334

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تحول صنعت خودرو از ساخت خودروهای سنتی با پیشرانه های درون سوز به سمت ساخت خودروهای برقی سبب پیدایش خودروسازان مستقل و کوچک بیشتری خواهد شد و شواهد این ادعا از هم اکنون به تدریج در حال آشکار شدن است.

بر اساس اخبار جدیدی که برای اولین بار در مجله اینترنتی Green Car منتشر شده است شرکت خودروساز Bollinger Motors مدعی است که بیش از ۶۰۰۰ نفر علاقه مند به رزرو خودرو جدید الکتریکی این شرکت هستند.
رزرو کردن این خودروها فعلا هیچ تعهدی به دنبال ندارد و در حال حاضر هیچ گونه پولی نیز دریافت نمی شود تنها یک آدرس ایمیل و مقداری اطلاعات ارتباطی کفایت می کند.

البته منطقی به نظر می رسد که شرکت بولینگر مبلغی را دریافت نکند چرا که این کمپانی هنوز بهای خودروی آفرود الکتریکی B1 خود را مشخص نکرده است. مبلغ این خودرو احتمالا در اواخر همین سال میلادی مشخص خواهد شد. سپس کمپانی بولینگر اقدام به جمع‌آوری سپرده های ۱۰۰۰ دلاری خواهد کرد.

استقبال از شاسی بلند برقی Bollinger Motors سرآغازی برای تحول در صنعت خودرو
در مصاحبه ای که مجله اینترنتی InsideEVs با جف هلند مهندس ارشد بخش ارتباطات بولینگر موتورز داشته در مورد فرآیند رزرو و سپرده گذاری در این شرکت و نحوی جلب توجه و دسترسی این شش هزار نفر به خودروی B1 گفتگویی صورت گرفته است.

جف در این مصاحبه بیان کرده که توجه و تمرکز زیادی به سمت این خودروی آفرود سرازیر شده و در حدود ۱۲ هزار رسانه، بخش های مختلف خبری خود را در اختیار این موضوع قرار داده و توجه و نظرات بیش از ۸۸ میلیون نفر را به سمت خود جلب کرده اند.

استقبال از شاسی بلند برقی Bollinger Motors سرآغازی برای تحول در صنعت خودرو
این مهندس ارشد در ادامه توضیح داده است که در چند روز اول پس از رونمایی از این خودرو بیش از ۱۵۰ هزار بازدید کننده جدید از وب سایت بولینگر موتورز و بیش از ۶۰ هزار بازدید دیگر نیز از صفحه فیسبوک این شرکت دیدن کرده اند.

حتی اگر تمامی این افراد را در نظر نگیریم ولی اکثریت آن ها از طریق تلاش های استراتژیک و رسانه ای روابط عمومی بولینگر موتورز و سوشیال مدیا هایی که مقالات مرتبط با فعالیت های این شرکت در آن ها قرار می گیرد به سمت سایت آن روانه شده و درخواست رزرو این خودرو را کرده اند.
بدست آوردن توجه و جایگاه قابل قبول در مطبوعات و سوشیال مدیاها به ایجاد علاقه و آگاهی نسبت به این خودرو آفرود کمک شایانی کرده است. این اتفاق همچنین سبب شده که حدود ۶ هزار مشتری بالقوه جدید نیز خواستار این خودرو بوده و اقدام به رزرو آن کنند. چنین حجمی از مشتری می تواند صدها میلیون دلار را روانه بولینگر موتورز کند.

استقبال از شاسی بلند برقی Bollinger Motors سرآغازی برای تحول در صنعت خودرو
علاوه بر موارد گفته شده جف هلند توضیح داده است که شرکت ما همچنان برای جذب مشتری از تبلیغات استفاده کرده و یا حتی از طریق یک حساب Google AdWords محصول خود را معرفی می کنید و ما تاکنون هیچ کنفرانس یا رویدادی حضور نداشته ایم. اما می توانیم مطمئن باشیم که این جذب مشتری نتیجه مستقیم تلاش روابط عمومی ما و فعالیت در شبکه های اجتماعی است.
بر اساس آنچه که نمایندگان بولینگر چند هفته پیش در رویداد معرفی این خودرو بیان کردند B1 دارای دو باتری با ظرفیت ۶۰ یا ۱۰۰ کیلووات ساعت است که به ترتیب می توانند مسافتی در حدود ۱۲۰ تا ۲۰۰ مایل را طی کنند. این خودرو آفرود از قدرت موتوری به اندازه ۳۶۰ اسب بخار و گشتاور ۴۷۲ پوند فوتی برخوردار است.

استقبال از شاسی بلند برقی Bollinger Motors سرآغازی برای تحول در صنعت خودرو

در واقع روند توسعه خودروهای کارگاهی برقی توسط خودروسازان کوچک ممکن است به افزایش تنوع در بازار خودرو و بیشتر شدن حق انتخاب مشتریان برای یافتن خودروهایی با ظاهر دلخواه منجر شود، برای مثال هیچ بعید نیست که در آینده نه چندان دور برخی خودروسازان کارگاهی با استفاده از کیت های برقی ماژولار، خودروهایی را با بدنه نمونه های کلاسیک گران قیمت روانه بازار کنند و چنین تحولی در نگاه علاقه مندان به خودرو می تواند بسیار دلنشین باشد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید