امروز : دوشنبه, 03 تیر 1398
نبرد هاچ بک های داغ مقایسه شتاب فورد فیستا ST و مینی کوپر S تماشا کنید
4/00 امتیاز از 1 رای
 نقد و بررسی  |     |   65

فورد با عرضه مدل محبوب خود یعنی فیستا ST به انتخاب اول تمامی دوست داران هاچبک های سایز کوچک با عملکرد بالا تبدیل شده است. در آن طرف میدان نیز رقیب این خودرو یعنی مینی کوپر S قرار دارد که برای سالیان سال توانسته نظر خودرو دوستان را به خود جلب کند. در نگاه نخست شاید رقابت این دو خودرو چندان عادلانه به نظر نرسد، چرا که مینی کوپر در مدل 5 درب در این رقابت حضور پیدا کرده است. به نظر می رسد در صورت استفاده از مدل 3 درب این خودرو که طبیعتا وزن پایین تری نیز دارد شاهد یک رقابت عادلانه تر بین آن ها می بودیم که به هر صورت برگزار کنندگان این مسابقه ترجیح داده اند از مدل 5 درب استفاده کنند.

نبرد هاچ بک های داغ مقایسه شتاب فورد فیستا ST و مینی کوپر S تماشا کنید

موتور معرکه فورد که تنها 3 سیلندر دارد توانایی تولید حداکثر قدرت 197 اسب بخار و 290 نیوتن متر گشتاور را دارد.

نبرد هاچ بک های داغ مقایسه شتاب فورد فیستا ST و مینی کوپر S تماشا کنید  نبرد هاچ بک های داغ مقایسه شتاب فورد فیستا ST و مینی کوپر S تماشا کنید

در مقابل نیز مینی از یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر با حداکثر قدرت 189 اسب بخار و 300 نیوتن متر گشتاور بهره می برد که شاید این گشتاور اضافه بتواند برای غلبه بر وزن بیشتر آن کمک کند.

اما مسئله دیگری که می تواند باعث شود تا فورد دست بالا را در این درگ ریس داشته باشد، مجهز شدن آن به سیستم لانچ کنترل است. موردی که مینی از آن بهره نمی برد.

در هر صورت از شما دعوت می کنیم تا برای دانستن نتیجه این درگ ریس را نظاره گر باشید:


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید