امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند
3/00 امتیاز از 1 رای
 معرفی اتوموبیل  |     |   108

بخش خودروی نشریه معروف کنسیومر ریپورتس (Consumer Reports) اخیرا نتایج مربوط به ارزیابی سیستم اطلاع رسانی-سرگرمی یا همان اینفوتینمنت برندهای مختلف را منتشر کرده است.

در این ارزیابی از بین مالکین بیش از 60 هزار خودرو نظرسنجی شده که در آن دارندگان محصولات تسلا بیش از سایرین نسبت به سیستم اینفوتینمنت خودروی خود اظهار رضایت کرده اند. طبق آمار 86 درصد از مشتریان تسلا از سیستم اینفوتینمنت خودروهای خود راضی هستند.

برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند

برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند  برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند

این رقم در نوع خود شگفت انگیز است، چرا که به طور میانگین 56 درصد مردم از کارایی سیستم اینفوتینمنت اتومبیل هایشان رضایت دارند.

پس از تسلا، کمپانی آلمانی ب ام و با جلب رضایت 80 درصدی در رده دوم ایستاده است. البته این رتبه به مدل هایی که از سیستم iDrive با ژست های کنترلی بهره می برند، تعلق دارد. آن دسته از محصولات ب ام و که دارای سیستم iDrive بدون ژست های کنترلی هستند، باعث ظاهر شدن ب ام و در رتبه هشتم شده اند.

برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند

این اتفاق برای آئودی نیز رخ داده و با توجه به عرضه محصولات این کمپانی با سیستم اینفوتینمنت هایی متفاوت، نام آن دوبار در رده بندی آمده است. مدل هایی از آئودی که دارای سیستم اینفوتینمنت نسخه MMI Virtual Cockpit هستند، باعث ایستادن این برند در رتبه نهم شده اند، مدل های فاقد Virtual Cockpit هم با کسب رضایت 59 درصدی در جایگاه شانزدهم قرار گرفته اند.

رتبه های آخر جدول به برندهای ژاپنی رسیده؛ طبق ارزیابی کنسیومر ریپورتس سیستم Remote Touchpad لکسوس با رضایت 46 درصدی در انتهای جدول خوش کرده است. هوندا، آکیورا و مزدا دیگر برندهای حاضر ته جدول هستند.

بسیاری از نظرسنجی شوندگان نسبت به یکپارچگی تلفن همراه هوشمند با سیستم اینفوتینمنت اظهار علاقه کرده و این قابلیت را مفید و کاربردی دانسته اند. بر این اساس اپل کارپلی با رضایت 64 درصدی در رده ای بالاتر از اندروید اتو با رضایت 59 درصدی ایستاده است.

برترین خودروسازان جهان از لحاظ عملکرد سیستم اینفوتینمنت مشخص شدند

دست اندرکاران کنسیومر ریپورتس خرید مدل هایی با نمایشگر حداقل 7 اینچی را توصیه می کنند. به گفته این نشریه مالکین معمولا نمایشگرهای لمسی، دکمه های فیزیکی و گردان را به جوی استیک ها و پدهای لمسی ترجیح می دهند. تست سیستم تشخیص صدا دیگر توصیه ای است که کنسیونر ریپورتس به خریداران دارد.

در جدول زیر می توانید نتایج ارزیابی کنسیومر ریپورتس را به طور کامل مشاهده فرمایید.

برند امتیاز رضایت
تسلا 86
ب ام و (iDrive with Gesture Control) 80
جنسیس 75
فورد/لینکلن 73
فیات کرایسلر 72
پورشه 69
فولکس واگن 68
ب ام و (iDrive touch) 68
آئودی (MMI Virtual Cockpit) 68
کادیلاک 67
هیوندای کیا 67
جنرال موتورز 66
ولوو 63
نیسان 61
اینفینیتی 60
آئودی (MMI) 59
مرسدس بنز 58
تویوتا 58
هوندا (HondaLink with one screen) 56
لکسوس (Remote Touch) 56
آکیورا (AcuraLink Touchpad) 55
سوبارو 55
جگوار لندرور 54
آلفا رومئو 54
مزدا 53
آکیورا (AcuraLink II) 52
هوندا (HondaLink with two screens) 50
لکسوس (Remote Touchpad) 46

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید